Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9.00-11.30 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.
- Linia nr 163
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej:
GARBARY -… – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Grochowska -… – Ściegiennego – GÓRCZYN.
Powrót: GÓRCZYN -… – Grochowska – Szpitalna – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera -… – GARBARY.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach – na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.
- Linia nr 169
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej:
OS. KOPERNIKA -… – Marcelińska – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera -… – OS. ŁOKIETKA
Powrót: OS. ŁOKIETKA -… – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach – na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.
- Linia nr 177
Od pierwszych kursów do ok. godz. 14:30 linia funkcjonować będzie na skróconej trasie:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Malwowa – Daliowa – Szarotkowa – Skórzewo, Szarotkowa – Skórzewo, Poznańska – MALWOWA – Malwowa – Grunwaldzka – JUNIKOWO.
Odjazdy z Junikowa następować będą zgodnie z obowiązującym stałym rozkładem jazdy tej linii. Pierwszy odjazd autobusu linii 177 z ronda Kaponiera nastąpi najwcześniej o godz. 14:22.
- Linia nr 191
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej w obu kierunkach:
OS. KOPERNIKA -… – Bułgarska – Polska – Nowina – Szpitalna -… – OS. SOBIESKIEGO.
Autobusy zatrzymują się na przystanku na ulicy Nowina przy Alei Polskiej w kierunku os. Kopernika.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9.00-15.00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.
- Linie nr 240, 241
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) po zatrzymaniu się na przystanku Rondo Kaponierana ul. Dworcowej w kierunku Kaczej i Ławicy autobusy pojadą przez rondo Kaponiera i ul. Roosevelta na przystanek tramwajowy Bałtyk, a następnie ulicami Grunwaldzką i Szylinga do ul. Bukowskiej i dalej trasami bez zmian do Kaczej i Portu Lotniczego Ławica.
W kierunku przeciwnym po obsłużeniu przystanku Szylinga autobusy pojadą ulicami Kraszewskiego, Dąbrowskiego i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera na ul. Dworcowej i stamtąd do dworca Poznań Główny.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na żądanie na wszystkich napotkanych przystankach z wyjątkiem przystanku tramwajowego Matejki.
- Linia nr 251
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) autobusy jadące z Junikowa pojadą ulicą Grunwaldzką do ul. Roosevelta (bez zatrzymania na przystanku tramwajowym Bałtyk) i dalej ulicami Roosevelta i Dworcową do dworca Poznań Główny.
W kierunku przeciwnym trasa bez zmian.
Komunikacja podmiejska
- Linia nr 727
Zmiana trasy w godz. od ok. 11:00 do ok. 15:00:
JUNIKOWO – Malwowa – Skórzewo, Poznańska – Dąbrówka, Poznańska -… – PALĘDZIE/DWORZEC KOLEJOWY
W Skórzewie na ulicy Poznańskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Miłą uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek.
- Linia nr 729
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok: 15:00:
JUNIKOWO – Malwowa -Skórzewo, Poznańska – Dąbrówka, Poznańska -… – DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY
W Skórzewie na ulicy Poznańskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Miłą uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek.
- Linia nr 802
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok. 12:00:
OGRODY -… – Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
- Linia nr 803
Zmiana trasy w godzinach od około 8.00 do około 15.00:
OGRODY -… – Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
- Linia nr 804
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok. 13:30:
OGRODY -… – Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
- Linia nr 811
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok. 12:00:
OGRODY -… – Rumianek, Szkolna – Rumianek, Poznańska – Tarnowo Podgórne, rondo Wałęsy – Jankowice, Poznańska – JANKOWICE/PĘTLA (wyznaczone kursy:… – Jankowice, Poznańska – Lusówko, Admiralska – Lusówko/Tarnowska – Lusówko, Otowska – Lusówko, Sierosławska – Lusówko, Rozalińska – Sierosław, Prosta – SIEROSŁAW/LEŚNA)
Przystanek tymczasowy w Sierosławiu będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Bukowskiej i Leśnej przy sklepie spożywczym Odido.
- Linia nr 812
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok. 12:00:
OGRODY -… – Tarnowo Podgórne, Poznańska – Tarnowo Podgórne, rondo Wałęsy – Jankowice, Poznańska – JANKOWICE/PĘTLA
- Linia nr 821
Zmiana trasy w godz. od ok. 8:00 do ok.12:00:
OGRODY -… – Tarnowo Podgórne, Rokietnicka – Tarnowo Podgórne, Poznańska – Tarnowo Podgórne, rondo Wałęsy – Jankowice, Poznańska – Lusówko, Admiralska – Lusówko/Tarnowska – LUSÓWKO, OTOWSKA – (wariantowy wjazd na przystanek Lusówko/Kościół) – Lusówko, Sierosławska – Lusówko, Rozalińska – Sierosław, Prosta – Sierosław/Leśna
Przystanek tymczasowy w Sierosławiu będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Bukowskiej i Leśnej przy sklepie spożywczym Odido.
Czytaj także:
Bike Show i finał Gran Fondo World Championships już w ten weekend w Poznaniu