Wymyśl aplikację dla mieszkańców Poznania


20-21 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – NeedApp Poznań. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców stolicy Wielkopolski do aktywnego udziału w życiu miasta i wypracowania pomysłu stworzenia aplikacji, która ma pomóc osobom narażonym na społeczne wykluczenie.

aplikacja Poznań

NeedApp Poznań będzie wydarzeniem złożonym z dwóch etapów. Pierwszy polegać będzie na stworzeniu kilku koncepcji aplikacji, które miałyby pomóc osobom narażonym na społeczne wykluczenie.

NeedApp – Poznań odbędzie się 20-21 czerwca. Będzie to trzecia edycja wydarzenia zainicjowanego przez ECDF mKlaster – lokalną instytucję otoczenia biznesu dążącą do wzmocnienia pozycji wielkopolskich firm na rynku, rozwoju technologii mobilnych i pobudzania innowacyjności w regionie. Poprzednie wydarzenia wyłoniły między innymi aplikację dla rodzin z dziećmi, które podróżują długo samochodem. Aplikacja miała zająć czymś dzieci, w czasie kiedy rodzic skupia uwagę na kierowaniu autem. Drugą konkursową aplikacją by program integrujący absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

– Jako Urząd Miasta Poznania chcemy wspierać takie inicjatywy. Powstałe aplikacje będą służyć dobru mieszkańcom Miasta. Chcemy, aby były one dedykowane tym, którym grożą różnego rodzaju wykluczenia. Szczególną uwagę będziemy zwracać zatem na aplikacje pomagające seniorom lub dzieciom – mówi zastępca prezydenta miasta Poznania Agnieszka Pachciarz.

Zanim aplikacja powstanie potrzebny jest zespół, który stworzy różne koncepcje takich aplikacji. W tym celu zorganizowane zostaną warsztaty, w których udział wziąć może każdy. Aby zgłosić w nich chęć uczestnictwa, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.needapp.pl/poznan. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 10 czerwca. Podczas kilkugodzinnych spotkań uczestnicy zebrani w kilku grupach wypracują pomysły na to, jak dana aplikacja będzie miała pomóc mieszkańcom Poznania.

Celem warsztatów jest poznanie różnych punktów widzenia mieszkańców miasta na to, jak powinna wyglądać dana aplikacja, która ma wspomóc  życie danej osoby. Wszystkie pomysły zostaną szczegółowo omówione, a najlepsze opcje przedstawione zostaną w drugim etapie wydarzenia ­– mówi Marcin Paradowski, koordynator ECDF mKlaster.

Najciekawsze pomysły trafią do profesjonalnych firm programistycznych, które również mogą zgłosić się pod wskazanym wcześniej adresem. Na podstawie koncepcji, w ciągu 24 godzin, w czasie hackathonu, opracowane zostaną prototypy aplikacji, mające pomagać wykluczonym osobom.

 

Dodaj komentarz