Wyjątkowy Salon Poezji z okazji Dnia Dziecka


Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkową odsłonę Salonu Poezji, tym razem skierowaną do najmłodszych widzów. 3 czerwca o godz. 11:45 z dziećmi spotka się Tomasz Steciuk – aktor teatralny i dubbingowy.

Salon Poezji

W programie usłyszeć można będzie głosy bohaterów popularnych animacji, w tym Szeregowego z Pingwinów z Madagaskaru, Prosiaczka z Kubusia Puchatka, Theodora z Alvina i wiewiórek, Świerszcza Sebastiana z Pinokia, produkcji Netflixa w reżyserii Guillermo del Toro, Pana w żółtym kapeluszu z Ciekawskiego George’a czy Once-lera z Loraxa. Nie zabraknie również fragmentów Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego oraz piosenek z najpopularniejszych animacji.

Tomasz Steciuk jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1990 roku związany z gdyńską sceną, gdzie zagrał w takich spektaklach jak: Nędznicy, Jesus Christ Superstar czy Evita. Jest laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na deskach Teatru Muzycznego Roma zagrał m.in. Szefa w Miss Saigon, Kota Gusa w Kotach, Pana Kleksa i Filipa Golarza w Akademii Pana Kleksa, Upiora w Upiorze w Operze i Thénardiera w Nędznikach. Występował na wielu scenach w Polsce, między innymi na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, w takich musicalach jak: Zakonnica w przebraniu, Evita oraz Rodzina Addamsów. Widzowie mogli go oglądać także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Syrena w Warszawie, Operze i Filharmonii Podlaskiej czy Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Salon Poezji z Tomaszem Steciukiem odbędzie się również w Zamku w Kórniku 3 czerwca o godz. 18:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl.

Dla Czytelników mieliśmy pięć dwuosobowych zaproszeń. Konkurs trwał do 2 czerwca do godz. 19.

 

Dodaj komentarz