Wygrana koszykarzy Enei Basketu Poznań

Emocjami z meczu 26. kolejki Pekao S.A. 1. Ligi można by spokojnie obdarzyć kilka innych spotkań. Koszykarze Enei Basketu Poznań wyszli zwycięsko z trzymającego
w napięciu do ostatniej sekundy starcia z MKKS-em Koszalin, pokonując rywala na jego terenie 86:85. Decydujące punkty równo z syreną zdobył Brandon Randolph.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minimalnym faworytem była drużyna z Koszalina, która w I rundzie pokonała nasz zespół 72:64, a w dodatku teraz miała za sobą głośny doping z trybun. Poznaniacy byli maksymalnie zmotywowani i głodni rewanżu, co zwiastowało interesujące widowisko.

W środowe spotkanie dużo lepiej weszli jednak gospodarze, którzy po niespełna ośmiu minutach i celnej trójce Wiktora Rajewicza prowadzili 18:6. Sporo zamieszania pod koszem Basketu robili Marcin Tomaszewski oraz Andrzej Krajewski i w drugą kwartę Żak wchodził z dwunastopunktową zaliczką (22:10). Jak się później okazało, była to jedyna wygrana partia przez koszalinian.