Enea AZS Politechnika Poznań wygrywa w energetycznych derbach EBLK (ZDJĘCIA)

Końcówka tej kwarty to wahania wyniku, to na korzyść Poznania, to na korzyść Torunia. Ostatnie sekundy trzeciej kwarty należały jednak do gospodyń – dwa punkty Sutton i „trójka” Skobel pozwoliły zamknąć tę część gry wynikiem 61:58.

Czwarta kwarta rozpoczęła się bardzo nerwowo, co spowodowało wieloma stratami po obu stronach. Ta część to znów „wymiana koszykarskich ciosów” i wyrównana walka o punkty. Fantastyczną zmianę dała tu Kataryna Rymarenko, która w ciągu 90 sekund zdobyła 8 punktów. To godne pożegnanie ukraińskiej koszykarki z Poznaniem.

Na trybunach, pomimo tego, że mecz był rozgrywany w środę, zajęte były niemal wszystkie miejsca dla kibiców. Po bardzo dobrym finiszu akademiczek, fani mogli cieszyć się z wygranej 82:75.

Punkty dla Enei AZS Politechniki: Alecia Sutton 24, Agnieszka Skobel 18,  Maya Dodson 16, Daria Marciniak 9, Kateryna Rymarenko 8,Jovana Popović 5, Alicja Rogozińska 2, Malina Piasecka , Aleksandra Żukowska , Weronika Jarecka, Karolina Dżochowska, Weronika Piechowiak.