Enea AZS Politechnika Poznań wygrywa w energetycznych derbach EBLK (ZDJĘCIA)

Drugą część gry oba zespoły rozpoczęły od remisu 23:23. Zawodniczki z Torunia efektownie punktowały co po niecałych 3 minutach kwarty dało im siedmiopunktową przewagę. W tej sytuacji trener Wojciech Szawarski zdecydował się na wzięcie czasu na żądanie. To nie zmieniło zasadniczo obrazu gry.

Poznanianki „obudziły się” dopiero w połowie kwarty. Wtedy trójką popisała się Jovana Popović, a Alesia Sutton wywalczyła dwa rzuty osobiste po wejściu pod kosz. Grające ostro w obronie koszykarki Energii Toruń zaczęły tracić przewagę i na dwie minuty przed koniec kwarty poznanianki pierwszy raz w tej części gry wyszły na jednopunktową przewagę. To był jednak tylko moment i Energa znów odskoczyła, by połowę zakończyć przechwytem Agnieszki Podkańskiej, która wyprowadziła swoją drużynę na 4-punktową przewagę – 40:44.

Po dłuższej przewie i zmianie koszy rozpoczęły od skutecznych rzutów za 2 punkty Oksany Mołłowej i za trzy Alesi Sutton. Kolejne akcje Mołłowej i Pszczolarskiej powiększyły przewagę koszykarek znad Wisły do 8 punktów. Po dwóch celnych „trójkach” Darii Marciniak i Agnieszki Skobel, Elmadin Omanić zdecydował się zaprosić swoje zawodniczki na krotką rozmowę, po której to poznanianki zaczęły seryjnie zdobywać punkty. Na 4 i pół minuty przed końcem kwarty gospodynie znów wyszły na prowadzenie 55:52.