Wygrana Grunwaldu Poznań przy pełnych trybunach

W trzeciej kwarcie długo nie było goli, aż do 27. minuty, w której Niclasa Franzena pokonał Mikołaj Gumny. Było więc 4:2 dla Grunwaldu. Szwedzi zdołali zmniejszyć straty do jednego trafienia, po tym, jak z krótkiego rogu trafił Karl Hemvik.

Emocji nie brakowało w ostatniej części spotkania. Na 5 minut przed końcem spotkania na 4:4 wyrównał Johan Issazadhe, ale poznaniacy nie dali za wygraną. Najpierw na 5:4 strzelił Mateusz Holbój, a na 6:4 podwyższył z krótkiego rogu Tomasz Dutkiewicz. I chociaż w ostatnich sekundach Szwedzi mieli jeszcze też krótki róg, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 6:4. To oznacza, że w półfinale zagrają z niemieckim Der Club an der Alster. Początek spotkania o 20.30.