Wybitni chefowie, jakościowe produkty i zrównoważone podejście do kuchni, czyli dlaczego fine dining zdobywa coraz większą popularność


Pierwsze restauracje z segmentu fine dine wyraźnie odróżniały się od innych konceptów gastronomicznych – dania serwowane były bardzo formalnie, w stylowym i wyrafinowanym otoczeniu. Globalne zmiany m.in. ekonomiczne przełożyły się na zmiany i większą otwartość na urozmaicanie konceptów Fine Dine. Tegoroczna edycja festiwalu Fine Dining Week koncentruje się na haśle #NowaGościnność, bo to właśnie dzięki niej goście chętniej odwiedzają restauracje z segmentu premium. Co konkretnie wpłynęło na ten trend?

Fine Dining Week

Wygórowane ceny i legendy o ekscentrycznych chefach oraz ogromnej presji towarzyszącej pracy w najlepszych restauracjach utrwalane w filmach i serialach nie ułatwiały funkcjonowania konceptom gastronomicznym z sektora Fine Dine. Zarówno chefowie, jak i restauratorzy odrobili lekcje i udowodnili gościom, że najlepsze dania mogą być serwowane w różnorodnej scenerii, w bardziej przystępnych cenach, jak i – co najważniejsze – bez stresującej, pompatycznej atmosfery.
Oczywistym jest, że wybierając się do restauracji premium goście muszą liczyć się z wyższą ceną, jest to jednak gwarancja nie tylko dań przygotowanych z najwyższej jakości składników i wybitnych doznań kulinarnych. Fine Dining to także świadomość, że produkty pochodzą od sprawdzonych dostawców, są przetwarzane z najwyższą starannością i wykorzystywane tak, aby nic z nich nie zostało zmarnowane. Chefowie wyśmienicie łączą najnowsze trendy i techniki z tradycjami i pomijanymi niegdyś produktami. Karczochy, topinambur, bób czy buraki, jeszcze niedawno zapomniane lub kojarzone z obiadem u babci, w ostatnich latach wkroczyły na salony w zupełnie nowym stylu.
Wiele restauracji decyduje się na otwartą kuchnię, dzięki czemu goście mogą podejrzeć proces powstawania zamówionych dań, poczuć atmosferę panującą w kuchni i energię między członkami zespołu. Chefowie chętniej dają się poznać gościom, zdradzając co stało za daną kompozycją, jaka historia sprawiła, że połączył dane składniki. Połączenie wybitnych kompozycji smakowych z pozytywnym, często sentymentalnym, ładunkiem emocjonalnym sprawia, że goście doświadczają dań na wielu poziomach.
Kolejnym istotnym elementem, który sprawia, że goście chętniej decydują się na wybór restauracji Fine Dine jest mniej formalna atmosfera, bardziej swobodne wnętrza i życzliwa, ciepła obsługa. Restauracje chętnie goszczą rodziny z dziećmi i zwierzętami domowymi, wiele z nich ma dla takich gości przygotowane specjalne menu. Nie bez znaczenia jest także obecność w Social Media, gdzie goście mogą poznać nie tylko menu, ale i ludzi stojących za daną restauracją. Wszystkie te elementy sprawiają, że restauracje postrzegane są nie tylko przez pryzmat jakości dań, ale także pozytywnych emocji i możliwości identyfikowania się z nimi i odpowiedzialnymi za nie osobami.
Nowej Gościnności w premium wydaniu skosztować można podczas festiwalu Fine Dining Week. Na gości czeka niemal 100 Restauracji, które przygotowały specjalne festiwalowe menu w wersji trzy- lub pięciodaniowej, a także specjalne doświadczenia kulinarne z jeszcze bardziej rozbudowanym menu. Pośród biorących udział w festiwalu miejsc znalazły się poznańskie perełki takie jak Klimat by Wojciech Klimas, Hotel Platinum & Restauracja Enjoy czy Why Thai Poznań. Rezerwacji dokonywać można na stronie https://FineDiningWeek.pl/.
Organizator Festiwalu udostępnił kody, dzięki którym rezerwacji można dokonać jeszcze taniej:
3DNI25PLN – kod daje -25 zł na rezerwacje w poniedziałki, wtorki i środy
GRUPA50PLN – kod daje -50 zł na rezerwację dla 5 i więcej osób.

Rezerwacje: https://FineDiningWeek.pl/ 

Festiwal trwa do 13 sierpnia 2023

 

Dodaj komentarz