Głosowanie odbywa się online – na stronie internetowej Lubimyczytać.pl. Potrwa do 28 lutego.
– Od 10 lat z dumą mówimy o największym plebiscycie czytelników w Polsce. I nie są to słowa bez pokrycia. Oceny i opinie, jakie internauci umieszczają w serwisie lubimyczytac.pl, od których zależą nominacje, co roku liczone są w milionach. O tym, do kogo trafią statuetki, decydują głosy oddane w plebiscycie. Tylko w zeszłorocznej edycji padło rekordowe 261 122 głosów. We wszystkich 10. edycjach plebiscytu internauci oddali w sumie ponad 1,25 miliony głosów. Jesteśmy przekonani, że w tegorocznej edycji pobijemy kolejne rekordy – mówi Izabela Sadowska, prezeska Lubimyczytać.pl.
Internauci wybierają również Człowieka Książki. Do tego tytułu nominowanych jest 10 osób, które aktywnie promują czytelnictwo w sieci i poza nią. Na liście znajdują się znani, popularni i lubiani dziennikarze, podcasterzy, booktuberzy, bookstagramerzy i booktokerzy. Różnią się doświadczeniem, czytelniczymi preferencjami i promują książki różnymi kanałami. Jednak łączy ich jedno – wszyscy lubią czytać oraz zachęcają do tego innych.
Kolejną kategorią jestEkranizacja Roku, której ambasadorem jest Tomasz Raczek. W tym wypadku nominowane są najlepsze filmowe adaptacje książek, które miały swoją premierę na polskim ekranie w 2024 r.
Gala finałowa plebiscytu odbędzie się 7 marca, w specjalnie zaaranżowanej, multimedialnej przestrzeni na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
– Pawilon 7A to zupełnie nowy poziom w świecie eventów – wyposażony w ponad 500 mkw. ekranów diodowych, nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie oraz widownię mieszczącą 2800 osób. Cieszymy się, że to właśnie tutaj odbędzie się jubileuszowa gala Plebiscytu Książka Roku – podkreślają organizatorzy z Grupy MTP.
Ogłoszeniu wyników plebiscytu towarzyszy inne literackie święto – Poznańskie Targi Książki. AJ
Czytaj także: