Wszystkie drużyny Enea Basket Poznań pokazały na co je stać!

U17 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Junior II Poznań 70:80 (23:18, 17:17, 15:24, 15:21)

Pierwsza połowa spotkania, które odbyło się w niedzielę 14.11.2021, należała do gospodarzy, którzy w momencie schodzenia na przerwę prowadzili 38:33, a przewagę tą wypracowali w 2 kwarcie. Przewaga 5 punktów, można to powtarzać do złudzenia, nie odbiera szansy na zwycięstwo drużynie przegrywającej. Tak też się stało i w tym meczu, gdy po przerwie to nasz zespół wypracował przewagę, najpierw 4 punktów po 3 kwarcie, a następnie powiększył ją do 10 punktów na zakończenie spotkania. W ten sposób druga drużyna U17 Enei Basket Junior Poznań powiększyła swój dorobek punktowy, mając na koncie tylko jedną porażkę w „gronie rodzinnym”. Doskonale spisują się obydwie drużyny Czarka Kurzawskiego i Daniela Russaka, a przecież nie występują w najsilniejszych składach.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Polachowski 23, A. Tomicki 20, S. Kawiak 10, N. Wojtkowiak 9, J. Kępski 6, B. Laube 6, O. Nowak 4, J. Kołodziński 2.

U19 Sklep Polski MKK Gniezno – Enea Basket Junior Poznań 79:89                                             (20:23, 22:24, 16:17, 21:25)

Również w niedzielę juniorzy starsi rozegrali mecz, który był wyrównany przez wszystkie kwarty, ale z przewagą naszego zespołu. W ten sposób nasza drużyna odniosła trzecie zwycięstwo i pozostaje drużyną bez porażki. Punkty dla Enei zdobyli: J. Nowicki 17, O. Bednarek 16, K. Koc 10, J. Jakubiak 9, O. Szczepański 8, I. Urban 8, I. Maćkowiak 7, M. Jakubiak 6, Ł. Grodzki 5, M. Puchalski 3.