Wszystkie drużyny Enea Basket Poznań pokazały na co je stać!

III liga Enea Basket Junior Poznań – KKS Basket Poznań 116:65 (22:18, 35:13, 27:11, 32:23)

Mecz rozegrany 11.11. rozpoczął się od agresywnej obrony na całym polu zawodników Enei. Wyraźnie wytrąciło to z koncepcji gry zawodników KKS Basket, którzy, do momentu złapania równowagi, popełniali wiele strat przy wyprowadzaniu piłki. W kolejnych minutach gra się wyrównuje. Goście postawili obronę strefową, a gospodarze próbowali razić przeciwnika rzutami za 3 punkty. Ponieważ załadowano nie takie pociski, to rozrzut był znaczny i niewiele tych rzutów trafiało do celu. Do czasu. Zupełnie zmienił się obraz gry, a zarazem i wynik, gdy poznańska młodzież tym razem seryjnie zaczęła trafiać ”trójki” /w całym meczu 17/. Rosła błyskawicznie przewaga gospodarzy, a goście nie znaleźli skutecznego sposobu na zatrzymanie tej ofensywy. Wynik do przerwy 57:31 dawał już spore nadzieje na końcowy sukces. Po równie udanych 3 i 4 kwarcie, spotkanie kończy się efektownym zwycięstwem drużyny Enei 116:65.

Punkty dla Enei zdobyli: K. Koc 21(4×3), D. Grodzki 16(3×3), K. Długiewicz 15(3×3), J. Kołodziński 14, I. Baganc 13(2×3), A. Najder 10(2×3), O. Bednarek 10, P. Mieloch 5(1×3), K. Kaczyński 5(1×3), A. Krawiecki 3(1×3), M. Polachowski 2, I. Mastalerz 2.