Wsparcie dla osób, które goszczą uchodźców


Można też udać się do punktów obsługi klienta (POK) – wszystkie czynne są w poniedziałki, w godz. 8-17 oraz od wtorku do piątku w godz. 8-15.30:

POK 1 (ul. Brzask 3) – Grunwald i Jeżyce;
POK 2 (os. Piastowskie 77) – Nowe Miasto;
POK 3 (ul. 23 Lutego 4/6A) – Stare Miasto;
POK 4 (ul. Łozowa 26) – Wilda;
POK 5 (ul. Nehringa 2) – Grunwald;
Wnioski do pobrania dostępne będą na stronie poznan.pl/sprawylokalowe, w siedzibie ZKZL oraz w punktach obsługi klienta. Więcej informacji na temat wniosków można znaleźć pod numerem telefonu: 61 415 88 03.

Trudno oszacować, ilu poznaniaków zgłosi się po wypłatę świadczenia – Miasto nie gromadzi danych dotyczących tego, kto przyjął uchodźców pod swój dach. Może wyłącznie szacować liczbę osób, które uciekły przed wojną i schroniły się w stolicy Wielkopolski.

– We wtorek, 22 marca na terenie Poznania przebywało 2007 osób, które uciekły przed wojną – są rozlokowani przez wojewodę, znajdują się w różnych ośrodkach – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. – Do 21 marca wydano 22 581 zaświadczeń pozwalających na bezpłatną jazdę komunikacją miejską przez 30 dni. To pozwala nam szacować, że realnie w Poznaniu może być ok. 40 tysięcy uchodźców.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz