Wrześnianie wygrali z Wartą, ale spadli na trzecie miejsce

Walczący o awans do PlusLigi siatkarze APP Krispolu Września wygrali we własnej hali z Aluron Warta Zawiercie 3:2, a goście byli bliscy sprawienia niespodzianki. Po tym spotkaniu podopieczni Marka Jankowiaka spadli na trzecie miejsce w tabeli.

APP Krispol Września - Warta 01

W pierwszej partii sobotniego pojedynku wyrównana walka trwała niemal do samego końca. Mimo początkowej przewagi APP Krispolu walczący o utrzymanie w I lidze rywale dotrzymywali kroku. Kluczową rolę odegrał środkowy Bartosz Wajdowicz. To przy jego zagrywce wrześnianie zdobyli decydujące trzy punkty z rzędu 24:21, które pozwoliły ostatecznie wygrać seta 25:22.

W kolejnym secie inicjatywę przejęli goście z Zawiercia. Szybko objęli prowadzenie 4:8. Podopieczni Marka Jankowiaka wyrównali dopiero przy stanie 17:17, a po kolejnych akcjach było 23:23. Jednak to siatkarze Warty wygrali seta.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wspaniałej serii podrażnionych gospodarzy , którzy wyszli na prowadzenie 12:3. W ataku punktowali Jasiński, Iglewski, a w bloku Chwastyniak i APP Krispol Września wygrał 25:11. Jednak po przerwie obraz gry ponownie się wyrównał. Wrześnianie prowadzili do pierwszej przerwy 8:6. Później do głosu doszli rywale. Przełamali przy stanie 11:13. APP Krispol nie potrafił już odwrócić losów seta i uległ 22:25.

W decydującym i dramatycznym tie-breaku lepsi okazali się wrześnianie. Losy meczu rozstrzygnął Mateusz Jasiński, który zaserwował kluczowego asa. Ostatecznie pomarańczowi wygrali 21:19, a w meczu 3:2. Nagrodę MVP spotkania otrzymał Krzysztof Antosik z APP Krispolu Września.

APP Krispol Września - Warta 02

APP Krispol Września – Aluron Warta Zawiercie 3:2 (25:22, 23:25, 25:11, 22:25, 21:19)

Krispol Września: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Antosik, Dobosz, Jasiński, Tylicki (libero) oraz Skup, Murdzia, Wajdowicz, Mateusz Iglewski (libero).

Aluron Warta Zawiercie: Syguła, Zbierski, Janikowski, Zborowski, Swodczyk, Ogórek (libero) oraz Dzierżanowski, Szarek, Brożyniak, Kantor, Szadkowski.