Władze Poznania rekomendują szkołom m.in. hybrydowe nauczanie i stosowanie maseczek


Miasto Poznań podjęło także decyzję o zapewnieniu opieki wszystkim dzieciom, które zostały przyjęte do przedszkola w tegorocznym procesie rekrutacyjnym. Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazują na możliwość przyjęcia 25 dzieci w grupie. Warunkiem jest jednak – jak podano – odpowiedni metraż; powierzchnia przypadająca na jedno dziecko.

„Wiele przedszkoli nie jest w stanie spełnić tego kryterium. Nie można jednak wykluczyć żadnego malucha – nie funkcjonują kryteria MEN ani GIS, które pozwoliłyby stwierdzić, komu należy się opieka, a który z wychowanków ma zostać jej pozbawiony. Może dojść do sytuacji, że inspektorzy Powiatowego Inspektora Sanitarnego będą mieli wątpliwości co do zbyt dużego zagęszczenia dzieci w oddziale, a dyrektor nie będzie mógł spełnić pokontrolnych zaleceń. Wtedy może on wystąpić do organu prowadzącego o zawieszenie zajęć w całości” – podał Urząd Miasta Poznania.

Magistrat wskazał również, że mimo iż minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił, że wszystkie szkoły i przedszkola zostaną wyposażone w środki dezynfekcyjne oraz maseczki dla personelu – miasto także wygospodarowało w budżecie pieniądze na ten cel, co ma pozwolić na uniknięcie sytuacji, w której placówki zostałyby pozbawione środków bezpieczeństwa z powodu opóźnień lub niewystarczającej ilości dostawy.

Władze miasta wskazały, że niezależnie od tego, czy dyrekcja placówki podejmie decyzję o hybrydowym nauczaniu, uczniów, nauczycieli i pracowników szkół obowiązywać będą określone normy sanitarne – i one dotyczą wszystkich szczebli nauczania – przedszkoli, podstawówek, liceów, techników i szkół branżowych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz