Wisła – Lech 0:1. Zapis meczu

O godz. 20:45 Lech Poznań rozpoczął pojedynek, w hicie 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w Krakowie z Wisłą.Lech w ostatniej kolejce przegrał na własnym boisku z Jagiellonią Białystok i ta porażka kosztowała poznaniaków utratę miejsca na podium. Obecnie lechici plasują się na czwartej pozycji z siedemnastoma punktami. Tyle samo mają druga w tabeli Polonia i trzeci Górnik. Prowadząca Legia ma cztery oczka przewagi. W odróżnieniu do poprzedniego sezonu, w tym Kolejorz więcej punktów zdobywa na wyjeździe.

90′ Lech pokonał Wisłę i odniósł zwycięstwo na wyjeździe

84` Oblężenie bramki Lecha. Najpierw z trzech metrów uderza Boguski i piłka po rękach Buricia uderza w poprzeczkę. Za chwilę rzut rożny dla Wisły, po którym uderza zza pola karnego Wilk i kolejny raz cudowną interwencją popisuje się Burić. Wielkie brawa dla Bośniaka.

81` Teraz kartka dla Jaliensa, który powstrzymał kontratak Lecha.

79` Była okazja na świetny kontratak, jednak Czekaj wycina Ubiparipa. Kartka dla defensora Wisły.

77″ Djurdjević wzmacnia linię obrony zmieniając Bereszyńskiego

72″ Groźnie pod bramką Lecha, ale Boguski przenióśs piłkę nad bramką

69′ Toneva zmienił Ubiparip

66′ Sobolewski zmieniony przez Sikorskiego

60′ Linetty siedemnastolatek Lecha debiutuje w ekstraklasie zamieniając Drewniaka

57′ Strzał Wilka broni Burić

56″ Tonev wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił Pareiko, a dobitka Drewniaka była zbyt lekka.

55″ Genkov zmienił Ilieva

50″ Gra się nie klei obu drużynom i nic wielkiego się nie dzieję, chyba, że to na bramkę Pareiki poleciały srpentyny i… race. Sędzia przerwał mecz na czas uprzątnięcia serpentyn

46′ Początek drugiej połowy

45+2’Koniec pierwszej połowy

45+2′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego zmierzało w światło bramki, ale Burić przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40′ Tonev po faulu na Meleksionie obejrzał żółtą kartkę (drugą w sezonie)

38′ Szymon Drewniak po stracie Wisły w środku boiska strzela bramkę dla Lecha. Jest to jego pierwsza bramka w sezonie

31″ Drewniak (1. żółta kartka w sezonie) ukarany za faul na Sobolewskim.

29′ Żółta kartka dla Trałki (4. w sezonie nie zagra w następnym meczu) po faulu na Gargule

27′ Kamiński wybił piłkę pod nogi Cezarego Wilka, który uruchomił Meliksona. Ten jednak przegrał pojedynek z Buriciem sam na sam

22′ Głowacki po urazie w starciu z Bereszyńskim nie wrócił na murawę. W jego miejsce Frederiksen.

18′ Głowacki żółta kartka za faul na Bereszyńskim (4 w sezonie i ni będzie mógł grać w następnym meczu).

13′ Tonev mocno, ale obok bramki

8′ Pierwszy strzał Wisły Boguskiego daleko obok bramki. Wieje nudą

1′ Początek meczu

Składy obu drużyn:

Wisła: Sergei Pareiko – Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Michał Czekaj, Gordan Bunoza – Radosław Sobolewski, Cezary Wilk – Ivica Iliev, Łukasz Garguła, Maor Melikson – Rafał Boguski

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Rafał Murawski – Mateusz Możdżeń, Szymon Drewniak, Aleksandar Tonev – Bartosz Bereszyński

Arbitrem dzisiejszego spotkania pomiędzy Wisłą Kraków, a Lechem Poznań będzie Szymon Marciniak. 31-letni sędzia w minionym sezonie prowadził trzy mecze z udziałem Kolejorza.