Wings for Life World Run: Poznań i świat wystartowali po raz szósty!

Zwycięzcy z Polski z ubiegłego roku w nagrodę mogli wybrać start w dowolnej z oficjalnych lokalizacji biegu. Zarówno Darek Nożyński, jak i Wioletta Paduszyńska postawili na Sunrise na Florydzie, gdzie powtórzyli swój wyczyn ze stolicy Wielkopolski, pokonali kolejno 51,1 km i 40,49 km i już mogą myśleć, gdzie pobiegną 3 maja 2020 rok, podczas 7 odsłony dobroczynnej imprezy. Wielki sukces, wygrywając po raz piąty, odniosła Dominika Stelmach, która zwyciężyła w Rio de Janeiro, pokonując 53,56 km i zajmując drugą lokatę na świecie wśród kobiet. Polka zwyciężyła tym samym Wings for Life World Run na 5 kontynentach.

Ponad 120 000 zarejestrowanych biegaczy i uczestników na wózkach inwalidzkich pokonało łącznie 1 103 276 km w ponad 323 lokalizacjach na terenie 72 krajów. 6. edycję Wings for Life World Run zdominowali Rosjanie. Tytuł Globalnego Mistrza wywalczył Ivan Motorin startujący w Trucji (64,37km), natomiast Nina Zarina zapracowała na koronę w kategorii kobiet, w Zug (53,72 km). Podczas tegorocznej imprezy zebrano ponad 3,5 mln euro!