Wings for Life World Run: Do startu szykuje się już ponad 12 tys. Polaków


Organizatorzy prognozują pobicie zeszłorocznego rekordu 4500 uczestników App Run z Polski. Oznacza to, że łącznie do biegu 7 maja w naszym kraju szykuje się już ponad 12 tysięcy osób! Poza sukcesami frekwencyjnymi, Polacy święcą również triumfy sportowe. Na przestrzeni lat, aż 13 polskich zawodników zwyciężało we Flagowych Biegach Wings for Life World Run na całym świecie i to właśnie Polacy uważani są za największych faworytów do globalnego zwycięstwa w jubileuszowej, 10. edycji. Mowa, m.in. o startującym w Poznaniu Dariuszu Nożyńskim oraz biegnącej w Kakheti (Gruzja) Dominice Stelmach. Historycznie, obok Nożyńskiego, to Stelmach ma na koncie największe sukcesy w Wings for Life World Run. W ciągu 8 lat startów aż sześciokrotnie wygrywała Biegi Flagowe na całej kuli ziemskiej.

Zapisy do Biegu z Aplikacją trwają i będą otwarte aż do dnia startu. Pobierz Aplikację ze sklepu Google Play lub App Store, zarejestruj się i gdziekolwiek będziesz 7 maja o 13:00 – po prostu rusz przed siebie. Aplikacja dokona pomiaru dystansu i sklasyfikuje Twój wynik w globalnym rankingu, a przez cały wyścig, w słuchawkach będą towarzyszyć Ci polscy Ambasadorzy Wings for Life World Run: kierowca Samochodu Pościgowego Adam Małysz, komentator sportowy Tomasz Zimoch i olimpijka Monika Pyrek. Opłata wpisowa wynosi 70 zł. 100% tej kwoty wspiera Fundację Wings for Life w misji odnalezienia metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

– Obecnie, nie zadajemy sobie już pytania czy uda nam się wyleczyć urazy rdzenia kręgowego, ale kiedy to nastąpi. Jesteśmy na dobrej drodze, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Tempo, w jakim przeprowadzamy badania i testy kliniczne nie byłyby realne, gdyby nie uczestnicy Wings for Life World Run komentuje profesor Stephen Strittmatter z Ohio State University.

Dzięki opłatom startowym uczestników Wings for Life World Run, Fundacja zgromadziła już 38,3 miliona euro na projekty badawcze i testy kliniczne prowadzone przez wiodące placówki naukowe na całym świecie. Ich zakres jest bardzo szeroki – od postępowania medycznego w pierwszych minutach po wypadku, po regenerację komórek nerwowych w obrębie rdzenia u osób od lat dotkniętych paraliżem.

Oglądaj globalną transmisję z biegu z polskim komentarzem na wingsforlifeworldrun.com lub darmowej platformie Red Bull TV.

Fot. Damian Kramski

Czytaj także:

Wings For Life – informacje komunikacyjne

Patrycja Talar z Pobiedzisk wystartuje w szwajcarskiej edycji Wings for Life World Run

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz