W niedzielę, 7 maja, cały świat pobiegnie dla tych, którzy nie mogą. Biegacze, osoby na wózkach i zwykli spacerowicze, ruszą do ucieczki przed Samochodami Pościgowymi punktualnie o 13:00 czasu polskiego. Ruchoma linia mety wyruszy w ślad za nimi 30 minut później. Dzięki wyjątkowej formule, łączącej masowe starty w oficjalnych lokalizacjach i indywidualne lub grupowe Biegi z Aplikacją, Wings for Life World Run z roku na rok bije kolejne rekordy frekwencji. Dołączyć do największego biegu na świecie można nawet trzy godziny przed startem. Rejestracja do biegu jest dostępna na stronie wingsforlifeworldrun.com. Pod tym samym adresem 7 maja o 12:45 rozpocznie się globalna transmisja z polskim komentarzem.
Od momentu powstania biegu w 2014 roku, Polska stała się jedną z najbardziej zaangażowanych nacji Wings for Life World Run. W tym roku, 8000 miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu wyprzedało się w niespełna 2,5 godziny – to globalny rekord! Polacy coraz chętniej wybierają także Bieg z Aplikacją i organizują własne, grupowe starty w całym kraju. Aktualnie, na liście lokalizacji Wings for Life World Run jest 15 polskich miast: Wrocław, Namysłów, Siekierczyn, Gryfice, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Opoczno Łódzkie, Zabrze, Warszawa, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Mikołajki, Lubartów. Liczba uczestników, którzy decydują się na start w tej formule stale rośnie.
– Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu Wings for Life World Run jest jego charytatywna misja i wyjątkowy format. Lokalizacja biegu, pogoda, czy pokonany dystans nie mają znaczenia, bo całemu światu w dniu startu przyświeca tylko jeden cel – pomoc tym, którzy jeszcze biegać nie mogą. Poczucie jedności i świadomość, że setki tysięcy osób biegnie, spaceruje lub jedzie na wózku razem z Tobą, w tym samym czasie, na całej kuli ziemskiej, jest czymś absolutnie unikalnym! – mówi dyrektor sportowy biegu w Polsce, Paweł Januszewski.