Wielkopolski finał turnieju Coca Cola Cup dla Konina

W niedzielę, w Poznaniu, na boisku piłkarskim MOS przy ul. Gdańskiej 1, odbył  się finał Wielkopolski. Gimnazjaliści z Konina zagrają w Wielkim Finale Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni.

Jeden z największych piłkarskich turniejów dla młodzieży Coca-Cola Cup 2014 wkracza w decydującą fazę. Spośród prawie 4000 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384. W ciągu najbliższych tygodni poznamy najlepsze drużyny w każdym z 16 województw.

– Pierwszy weekend finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014 już za nami. W województwie wielkopolskim bezkonkurencyjni okazali się gimnazjaliści i gimnazjalistki z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni. W przerwie między emocjami związanymi z meczami, zawodnicy i kibice spędzali czas w Strefie Aktywnego Życia.

Finał w Poznaniu był trzecim z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego spotkały się najlepsze spośród 341 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie wielkopolskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 z Konina, które pokonały aż 6:1 koleżanki z Zespołu Szkół w Wilkowyi. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. Młode piłkarki z Konina wywalczyły też obie nagrody indywidualne: najwięcej bramek zdobyła Sylwia Paczyńska, a między słupkami najlepiej spisywała się Natalia Dominiczak.

Rywalizacja chłopców również stała na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 z Konina i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu, którzy ulegli mistrzom w finale 0:2. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 1 ze Środy Wielkopolskiej. Królem strzelców został Miłosz Kowalski z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, a za najlepszego bramkarza turnieju uznano Dawida Gutowskiego z GMS nr 3 w Poznaniu.

Oprócz emocji sportowych na wszystkich odwiedzających finał wojewódzki Coca-Cola Cup w Poznaniu czekało też wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Mimo zmiennej, wietrznej pogody, poznaniacy chętnie spędzali czas na rozmowach z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, uczyli się zagrań piłkarskich prezentowanych przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego na ekranie oraz bawili się z rodziną i przyjaciółmi w strefie zabawy, próbując swoich sił w prostych konkurencjach sportowych.

Zwycięzcy finału w Poznaniu już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. W następny weekend poznamy mistrzów w województwach łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.