Wielkopolscy trzecioligowcy rozegrali sparingi [film]

Górnik Konin, Polonia Środa Wielkopolska,  Lech II Poznań, KKS 1925 Kalisz, Sokół Kleczew – to wielkopolskie kluby, które w weekend rozegrały kolejne spotkania kontrolne przez startem nowego sezonu III ligi i mecze w rozgrywkach o Puchar Polski. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w weekend 6-7 sierpnia 2016.

Warta - Sokół Kleczew 40
Górnik Konin miał się zmierzyć w sobotę z Ostrovią Ostrów Wlkp., ale z uwagi na śmierć prezesa klubu rywali Jana Królaka spotkanie zostało odwołane. Podopieczni Damiana Augustyniaka rozegrali w tym czasie grę wewnętrzną, a wcześnie pokonali SKP Słupca 2:0.

Natomiast druga drużyna Lecha Poznań w pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym przegrała 0:2 z czwartoligowym Lubuszaninem Trzcianka.

– Na pewno nie było to nasze za dobre spotkanie. Był to pierwszy mecz rozegrany w okresie przygotowawczym. Było sporo błędów, na które będziemy musieli zwrócić uwagę. Gra nie układała nam się, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej części było sporo zmian i u nas i u rywala, dlatego zaczęliśmy dochodzić do swoich sytuacji – mówił asystent pierwszego trenera rezerw Lecha Poznań, Marek Bajor.

Lech II Poznań – Lubuszanin Trzcianka 0:2 (0:2)
Bramki: Jakub Budzyń (7.), Paweł Iwanicki (40. – rzut karny)

Lech II Poznań: Bartosz Przybył – Marcin Banaszak (46. Filip Nawrocki), Kacper Wojdak (46. Jakub Pawlicki), Dominik Jończy – Wendel Bueno (66. Maciej Orłowski), Maciej Spychała (46. Jakub Moder), Marcin Wasielewski (46. Tymoteusz Puchacz) – Filip Tylczyński, Krzysztof Kołodziej (46. Wojciech Mielcarek) – Dawid Kurminowski (46. Paweł Tomczyk), Kacper Chodyna (46. Tomasz Kaczmarek).

Polonia Środa Wielkopolska zmierzyła się na wyjeździe z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando wyżej notowanego rywala, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Hat-trickiem popisał się Damian Kowalczyk, a już w 3. minucie wynik spotkania  otworzył Michał Ilków-Gołąb.

Chrobry Głogów – Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (4:0)
Bramki: Michał Ilków-Gołąb (3.), Damian Kowalczyk (28., 33., 42.)

Polonia wystąpiła w składzie: zawodnik testowany 1 (60. zawodnik testowany 2) – Borucki (65. Chąpiński), Barabasz, Lisek (65. Otuszewski), Wolkiewicz, Jurga, Roszak (77. Świątek), Gajda (65. Solarek), Solarek (46. Stańczyk), Pawlak, Świątek (46. Giczela).

KKS Kalisz wystąpił w rundzie wstępnej Pucharu Polski, w której zmierzył się z  MKS Kluczbork 5:4. Kaliszanie awans wywalczyli w dogrywce po bramce Rafała Jankowskiego. Mecze I rundy Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 23-24 lipca. Rywalem KKS-u 1925 w tej fazie rozgrywek będzie zwycięzca pary Świt Skolwin – Polonia Bytom.

W piątek Sokół Kleczew pokonał drugoligową Wartę Poznań 2:1. Więcej o tym spotkaniu (wystarczy kliknąć).