Więcej niż blues…


Kwadrans przed godziną 18 festiwalowe wydarzenia przeniosą się na główną scenę, tradycyjnie ustawioną na placu przy kościele. Fanów bluesa przywita tam dziecięcy zespół Czarodzieje To My, który swój sceniczny debiut zaliczył podczas organizowanego przez GOK „SEZAM” przeglądu Rozśpiewana Gmina.

Pierwszym międzynarodowym akcentem festiwalu BLusowo 2018 będzie występ polsko-amerykańskiego zespołu George Dyer Band. Laureaci ubiegłorocznej jego edycji zawojowali także inne bluesowe sceny, zdobywając I nagrodę i nagrodę publiczności festiwali Las Woda Blues i Blues Nad Odrą oraz wygrali Promo Festival, May Blues Meeting w Koźminie Wielkopolskim. Urodzony w Kalifornii, a wychowany we Francji, George Dyer jest muzykiem o niebanalnej historii (m. in. zaszczepił bluesa w Kenii), a obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie dobrał sobie bardzo interesujący skład.

Także ze stolicy Dolnego Śląska przyjedzie niesamowity duet, który czasem zamienia się w trio: Pola Chobot & Adam Baran. Artyści znani także z triphopowej grupy Jabłonka, doskonale odnajdują się i w korzennym, bluesowym wcieleniu. Ich wydany jesienią minialbum „Brudno” zaowocował nagrodą „Odkrycie Roku” czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Oryginalne pomysły i brzmienie gitary Adama Barana i hipnotyzujący głos Poli Chobot doprowadziły wrocławian do występów na Rawa Blues Festival i radiowej Trójce, a także zaowocowały zaproszeniem do finału tegorocznego konkursu Rytmy Młodych na legendarnym festiwalu w Jarocinie. Do Lusowa niebanalny duet przyjedzie niemal prosto z Nottoden w Norwegii. Wyjazd na sierpniowe warsztaty i nagrania jest z kolei owocem przyznania im stypendium Europejskiej Unii Bluesa z siedzibą w Brukseli.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz