Węzły przesiadkowe w Palędziu i Dopiewie


–  Co kilka dni odwiedzałem na rowerze, z dziećmi, okolice budowy przy stacji. Śledziliśmy postępy. Droga wzdłuż torów świetnie nadaje się do takich wypraw. Pracuję w branży budowlanej, więc interesowało mnie to także z perspektywy zawodowej. Przed 7 laty, jak zamieszkaliśmy w Dąbrówce, dużo mniej ludzi korzystało z kolei, obecnie widać, że zainteresowanie koleją wzrosło. Jesteśmy na etapie przekonywania się do kolei. Nasza niania regularnie dojeżdża do nas pociągiem z Poznania i jest zadowolona. Nam też się zdarza podjechać pociągiem do Poznania, bo koleją jest szybko, to 12 minut stąd – wyjaśnia Wojciech Porowski z Dąbrówki

– Pracuję w Dopiewie w firmie obok stacji, obserwuję  budowę węzła przesiadkowego na bieżąco. Widać postępy. Myślę, że szybka kolej to przyszłość. Już przed budową węzła, jak gmina wyrównała teren na parking, widać było, że chętnych do parkowania auta przybywa. Jak powstanie węzeł, to będzie bardziej komfortowo. Cieszy mnie, że razem z węzłem powstaje ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Laserowej. Będę mogła bezpieczniej jeździć do pracy. Z pewnością także tym, którzy z roweru przesiądą się na pociąg – mówi Danuta Rojewska z Dopiewca.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020.

Tekst i zdjęcia Adam Mendrala

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz