Weekend Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet dla wrocławianek

W niedzielę na boisku poznańskiej AWF odbył się Weekend Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Lacrosse  51

Jako pierwsze wybiegły zawodniczki Korsarek Trójmiasto i Kraków Queens. Był to mecz o brązowy medal. W pierwszej połowie tego spotkania istniała tylko jedna drużyna, ta pochodząca z Trójmiasta. W 26 minucie było już 6:0 (25 minuta kontuzja zawodniczki Korsarek). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:2. Druga odsłona meczu też miała podobny przebieg i także jedna z zawodniczek trójmiejskich doznała urazu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17: 3 dla Korsarek. Po meczu odbył się pokaz taneczny grupy Czeba Się Wyluzować oraz kilka konkursów. Po chwili na boisko wyszli zawodnicy Hussars Poznań, był to pokaz treningowy. Było to niesamowite przeżycie dla ludzi, którzy po raz pierwszy to widzieli.

Punktualnie o 14:30 rozpoczął się mecz finałowy pomiędzy Hussars Ladies Poznań, a Kosynierkami Wrocław. Poznanianki w pierwszej połowie przez dłuższy czas prowadziły 2: 0, by w końcówce stracić bramkę. W drugiej połowie rolę się odwróciły i grę prowadziły dziewczyny z Wrocławia. „Od czasu do czasu odgryzały się Husarki, ale nie wykorzystywały swoich szans. W ostatnich pięciu minutach przy bramce poznanianek było gorąco za sprawą rzutów wolnych dla Kosynierek. Z tego niebezpieczeństwa gospodynie turnieju wyszły obronną ręką. W ostatniej minucie wrocławianki strzeliły bramkę i po emocjonującym meczu wygrały 3: 2 i zostały mistrzyniami Polski.