WC, czyli dzikie karty Poznań Open 2013 rozdane

Znane są już nazwiska wszystkich czterech zawodników, do których trafią dzikie karty turnieju Poznań Open 2013. Drugiego lipca, podczas konferencji prasowej dyrektor turnieju Krzysztof Jordan zapowiedział, że pierwsza z nich trafi do Kamila Majchrzaka, a druga tradycyjnie do zwycięzcy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21. Kolejne dwie dzikie karty otrzymali Piotr Gadomski i Grzegorz Panfil (na zdjęciu).

Kamil Majchrzak ma zaledwie 17 lat, w ubiegłym roku wygrał turniej z cyklu ITF na kortach Parku Tenisowego Olimpia. W tym sezonie wziął udział w juniorskim Wimbledonie i razem ze swoim francuskim partnerem dotarł tam aż do 1/8 finału gry podwójnej. W niedzielę 14 lipca Kamil Majchrzak został mistrzem Polski juniorów. W finale turnieju w Legnicy pokonał Phillipa Greskiego (KS Warszawianka) 6:2, 6:4 i prosto z Legnicy przyjedzie do Poznania.

Zdaniem młodego tenisisty, zarówno  on jak i kadra juniorów w Polsce mają obecnie szansę na podobne sukcesy jak Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot czy Agnieszka Radwańska.

– Trzeba na to poczekać  kilka lat. Wszyscy robimy to, co tylko możemy. Mamy na pewno szanse na takie sukcesy jak Jerzy Janowicz, a nasze koleżanki – jak Radwańska. Nie jesteśmy gorsi od naszych rówieśników z innych państw – uważa Kamil Majchrzak.

Druga dzika karta trafiła do Wojciecha Lutkowskiego, który w piątek triumfował na kortach poznańskiego AZS-u i po zwycięstwie nad Mikołajem Jędruszczakiem w finale imprezy, zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski.

Fanom tenisa z pewnością nie trzeba przedstawiać kolejnych dwóch zawodników. W ostatnich latach Piotr Gadomski i Grzegorz Panfil często pojawiali się na golęcińskich kortach, uczestnicząc w turnieju Poznań Open. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie Piotr Gadomski zdobył dwa tytuły singlowe i jeden deblowy w turniejach z cyklu ITF Futures. W finale walki o tytuł singlowy w jednej z tych imprez zmierzył się z Grzegorzem Panfilem, który ostatnio zdobył z bytomskim klubem tenisowym drużynowe mistrzostwo Polski, dwa tytuły w grze podwójnej i wystąpił w kilku finałach w turniejach z cyklu ITF Futures.

Turniej główny zaczyna się w poniedziałek. Dziś trwają finałowe pojedynki eliminacji. Z Polaków szanse na awans ma Andrzej Kapaś.