Ważne zwycięstwo Warty Poznań w CLJ

Zespół Warty Poznań występujący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów wygrał na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 4:2 i awansował na 10. miejsce w tabeli.

warta

Warciarze po porażkach z Bałtykiem Koszalin i Ruchem Chorzów wykorzystali atut własnego boiska i pewnie wygrali  z Zawiszą Bydgoszcz. Pierwsza bramka padła w 30. minucie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Wypych. Po zmianie stron kibice zobaczyli strzelecki festiwal zakończony zwycięstwem poznaniaków, w których szeregach na szczególne wyróżnienie zasługuje Miłosz Brylewski. Był aktywny przez całe spotkanie i zaliczył aż trzy asysty.

Wiadomo już, że następny mecz juniorzy starsi Warty Poznań zagrają na wyjeździe 9 listopada o godzinie 11:00 z Odrą Opole. Natomiast 16 listopada Zieloni będą podejmować Zagłębie Lubin.

Warta Poznań – Zawisza Bydgoszcz 4:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Wypych (30. minuta), Jakub Kliks (58. minuta), Adrian Szynka (83. minuta), Mikołaj Marciniak (90. minuta) – Norbert Czachorowski (55. minuta), Arkadiusz Gajewski (71. minuta)

Warta Poznań: Krystian Woźniak, Marcel Koziorowski (55. Adrian Szynka), Mateusz Wypych, Oskar Kozłowski, Nikodem Fiedosewicz, Dariusz Wróblewski, Miłosz Brylewski, Błażej Solarski (75. Krzysztof Pawłowski), Fabian Burzyński (65. Mikołaj Marciniak), Piotr Gąska, Mateusz Lewandowski (46. Jakub Kliks).