Ważne zwycięstwo Tarnovii Basket

Koszykarze z Tarnowa Podgórnego nie przestają wygrywać. Po wyjazdowym zwycięstwie w Gdyni nie zawiedli również na własnym parkiecie. W sobotę, w meczu 8. kolejki, Tarnovia Basket wygrała 87:78 z Treflem Sopot. Patronat nad tarnowskim klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Po pierwszych minutach spotkania wydawało się, że dla gospodarzy będzie to łatwe, lekkie i przyjemne 40 minut koszykówki. Tarnovia wyszła na kilkupunktowe prowadzenie (18:9 w 7. minucie meczu), a na boisku brylował przede wszystkim Damian Antczak. Hurraoptymistyczny scenariusz się jednak nie ziścił. Trefl Sopot otrząsnął się po długiej podróży i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 41:38.

W drugiej połowie gra się zdecydowanie otworzyła. Obie drużyny blisko siebie. Obie drużyny skuteczne w ataku. Obie drużyny na zmianę obejmują prowadzenie. Kolejny raz przypomniał o sobie Damian Antczak (20 pkt w całym spotkaniu), a na linii rzutów osobistych postanowił zamieszkać Wojciech Pawełczyk (8 trafionych rzutów w III. kwarcie). Ostatecznie punktową bijatykę lepiej znieśli koszykarze Tarnovii. Przed ostatnią kwartą prowadzili 67:65.