Ważne zwycięstwo SKF KS Poznań w Wysocku Małym

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały wyjazdowe spotkanie z zespołem GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 w półfinale III ligi. Spotkanie rewanżowe podopieczne Zbigniewa Woźniaka rozegrają w sobotę, 12 marca o godz. 19:00 w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Zbignie Woźniak - SKF KS Poznań
Spotkanie w Wysocku Małym otworzyło rywalizację półfinałową w III lidze pomiędzy SKF KS Poznań a GLKS Barycz Janków Przygodzki. Początek meczu zdecydowanie należał do miejscowych, którym wychodziła każda akcja i pewnie wygrały 25:16. Poznanianki na taki obrót sytuacji odpowiedziały zmianą systemu gry oraz sposobu obrony co zaowocowało szybką wygraną 25:12. W trzecim secie podopieczne Zbigniewa Woźniaka popisały się skuteczną grą blokiem oraz dobrze rozegranymi taktycznie kontrami i wygrały 25:18.

Siatkarki GLKS Barycz Janków Przygodzki czwartego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:2, ale później nie potrafiły sobie poradzić z poznańską obroną i znowu uległy wysoko. Ostatecznie SKF KS Poznań wygrał seta 25:11, a całe spotkanie 3:1. W końcówce spotkania trener Woźniak pozwolił pokazać się na boisku wszystkim rezerwowym, aby i te poczuły smak zasłużonego zwycięstwa. Duży wkład w okazałe zwycięstwo SKF KS Poznań miały doświadczone przyjmujące: kapitan zespołu Sandra Pierzchała i Paulina Pachurka.

GLKS Barycz Janków Przygodzki – SKF KS Poznań 1:3 (25:16, 12:25, 18:25, 11:25)

SKF KS Poznań: Pierzchała, Kohut, Pachurka, Gudowicz, Gapik, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz: Balicka (libero), Mikołajczak, Bińczycka, Szczerba, Cieślak.

Występy zespołów SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania Młodzeżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.Wyjazd na zawody odbył się busem firmy Fox Travel.