Ważne zwycięstwo Lidera Swarzędz w I lidze

Pierwszoligowe koszykarki Lidera Swarzędz wygrały we własnej hali z AZS Uniwersytet Gdański 75:51 i umocniły się w czołówce tabeli zespołów walczących o utrzymanie. Najwięcej punktów w zespole trener Anny Talarczyk zdobyła Aleksandra Pietraszek.

Lider Swarzedz
Początek spotkania był bardzo wyrównane, a koszykarki Lidera wyszły na zdecydowanie prowadzenie pod koniec drugiej kwarty. Było to możliwe dzięki dobrej grze rozgrywającej Magdy Dedio, która była bliska zaliczenia w tym meczu triple-double. A wsparta przez Aleksandrę Pietraszek i Annę Gurzędę wyprowadziła miejscowe na 42:32. Po przerwie inicjatywa nadal należała do podopiecznych trener Anny Talarczyk, które wykorzystywały błędy rywalek i po dobrym spotkaniu mogły się cieszyć ze zwycięstwa 75:51. Wynik ten ma duży wpływ na układ tabeli, gdyż oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Za tydzień koszykarki ze Swarzędza zmierzą się na wyjeździe z zespołem AZS UMCS II Lublin.

Lider Swarzędz – AZS Uniwersytet Gdański 75:51 (17:19, 25:13, 19:8, 14:11)

Lider Swarzędz: Aleksandra Pietraszek 19, Paulina Babij 10, Paulina Lewińska 9, Katarzyna Grześczyk 9, Magdalena Dedio 8, Anna Gurzęda 5, Emilia Rutkowska 5, Iwona Szarzyńska 4, Magdalena Iwanowicz 4, Justyna Tudryn 2, Aleksandra Kucharska 0.