Ważna wygrana koszykarek Enea AZS Politechnika Poznań (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enea AZS Politechnika Poznań odniosły 10. zwycięstwo w sezonie EBLK! W meczu decydującym o rozstawieniu w play-off pokonały VBW Arka Gdynia 79:68 i ostatecznie zajęły w fazie zasadniczej czwarte miejsce. MVP pojedynku została zawodniczka akademiczek Alesia Sutton (22 punkty i 7 zbiórek). Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

W meczu kolejki Energa Basket Liga Kobiet zespół Enea AZS Politechnika Poznań gościł trzeci zespół tabeli VBW Arkę Gdynia. Stawka spotkania była wysoka, gdyż obydwie ekipy walczą o jak najwyższe rozstawienie przed rundą play – off. Oba zespoły przystąpiły do spotkania osłabione. W składzie poznanianek zabrakło chorej Weroniki Piechowiak, natomiast w zespole z Gdyni nie wystąpiła Haley Górecki. Mecz oglądał ponownie komplet kibiców.

Od samego początku swój styl gry narzuciły gospodynie. Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu za 3 punkty Agnieszki Skobel i z jej świetną grą w pierwszej kwarcie nie mogły poradzić sobie gdynianki. Dodatkowo raziły skutecznością i to akademiczki prowadziły po 10 minutach 18:11.