Warta Poznań wygrała sparing z Zawiszą Bydgoszcz

Trzecioligowa Warta Poznań wygrała spotkanie towarzyskie z walczącym o powrót do ekstraklasy Zawiszą Bydgoszcz 2:0. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bydgoszczy i był to pierwszy mecz kontrolny podopiecznych Tomasza Bekasa przed startem rundy wiosennej III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Warta Centra 47
Poznaniacy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli w poniedziałek, a już w sobotę zmierzyli się na wyjeździe z silnym kadrowo Zawiszą Bydgoszcz. Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Pierwsza bramka dla Warty Poznań padła w 23. minucie i było to trafienie samobójcze, a w 28. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Spławski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

– Jestem bardzo zadowolony z meczu kontrolnego. Mentalnie przygotowanie zawodników do tego spotkania wyglądało więcej niż przyzwoicie. Cieszy także zaangażowanie zawodników oraz pomysł na grę. Przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy zwyciężyć wyżej, ale jak na pierwszy mecz po urlopach, to nie mamy co wybrzydzać. Zadowolony też jestem z gry obronnej. Nie straciliśmy żadnej bramki, a przecież graliśmy z zespołem, który znajduje się dwie klasy rozgrywkowe wyżej od nas. Był to dla nas bardzo pożyteczny mecz – mówił po spotkaniu trener Warty Poznań, Tomasz Bekas.

Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 0:2 (0:2)
Bramki: bramka samobójcza (23. minuta), Łukasz Spławski (28. minuta)

Zawisza Bydgoszcz (skład wyjściowy i rezerwowi): Łukasz Sapela – Aleksandyr Jakimow, Łukasz Nawotczyński, Marko Banović, Mateusz Kasprzyk, Alexandru Coman, Rhema Obed, Kamil Żylski, Wasił Panajotow, Maciej Kona, Daniel Włosiński, Arkadiusz Gajewski.

Warta Poznań (I połowa): Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Onsorge, Czerniejewicz – Laskowski, Brzostowski, Białożyt, Biegański, Ciarkowski – Spławski

Warta Poznań (II połowa): Dorynek – Kozłowski, Wypych, Onsorge, Fiedosewicz – Laskowski, Brzostowski, Brylewski, Solarek, Łukaszyk – Spławski (70′ Biegański)

Wyniki i terminarz spotkań kontrolnych Warty Poznań:
Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 0:2
23.01.2016, Drugi mecz kontrolny  (rywal do ustalenia)
30.01.2016, Warta Poznań -– Górnik Polkowice, godz. 12:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań
03.02.2016, Warta Poznań – Legia II Warszawa, Grodzisk Wielkopolski
06.02.2016, Piąty mecz kontrolny  (rywal do ustalenia)
10.02.2016, – Warta Poznań  – Luboński KS, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Bułgarska, Poznań
13.02.2016, Warta Poznań – Obra Kościan, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań
17.02.2016, Warta Poznań – Miedź II Legnica, Jarocin
20.02.2016, Warta Poznań – Chrobry Głogów (miejsce do ustalenia)
24.02.2016 ,Warta Poznań – Wełna Skoki, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Bułgarska, Poznań
27.02.2016, Warta Poznań – Piast Kobylin, godz. 12:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań