Warta przegrała w Bydgoszczy (Tabela)

Warta Poznań przegrała w sobotę meczu I ligi piłkarskiej  z wiceliderem tabeli Zawiszą Bydgoszcz 0:2 (0:1).

Warta rozpoczęła mecz w Bydgoszczy z Zawiszą bardzo dobrze, grała ofensywnie, wysoko, atakowała i  nie pozwalała rozwijać akcji Zawiszy.   Ale to gospodarze pierwsi zdobyli gola. W 14 minucie bramkarza Zielonych pokonał Adrian Błąd. Sytuacja dość kontrowersyjna, bo gol padł z minimalnego spalonego.

– Mnie to nie interesuje, spojrzałem na sędziego uznał bramkę, więc jest gol – powiedział w przerwie meczu Adrian Błąd. Warta miała potem wiele stałych fragmentów gry, ale dośrodkowania Trochima były niedokładne. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron Warta nadal grała odważnie, miała kilka groźnych sytuacji. Najlepszą w 87 minucie miał Trochim, ale z 6 metrów strzelił ponad poprzeczką.

– To była mocna pika, byłem źle ustawiony, szkoda, bo chciałem strzelić gola i zrobić kołyskę dla synka – powiedział Wojciech Trochim.

Warta walczyła, w ostatniej minucie bramkarz Adrian Lis pobiegł  na pole karne Zawiszy, jednak poznaniacy stracili piłkę i po kontrataku Vahan Gevorgyan kopnął do pustej bramki. .

Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Adrian Błąd (14), 2:0 Vahan Gevorgyan (90+4).

Żółta kartka – Zawisza Bydgoszcz: Mateusz Mąka, Błażej Jankowski, Adrian Błąd, Krzysztof Hrymowicz. Warta Poznań: Artur Marciniak, Maciej Mysiak, Wojciech Trochim.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów 4 000.

Warta: Lis – Bartczak, Mysiak, Ciach, Kosznik – Marciniak (83. Ngamayama), Trochim, Grzeszczyk, Magdziarz, Jakóbowski (76. Mójta) – Pawłowski (69. Giel).

Inne rezultaty spotkań 10. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

Miedź Legnica – Okocimski Brzesko 0:0

Żółta kartka – Miedź Legnica: Mariusz Zasada, Piotr Madejski.Okocimski Brzesko: Radosław Jacek.
Sędzia: Marcin Szrek (Kielce). Widzów 3 000.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Przemysław Pitry (46), 0:2 Deniss Rakels (83).
Żółta kartka – Sandecja Nowy Sącz: Wojciech Mróz, Bartosz Szeliga, Jujij Ziniak, Marcin Kowalski, Mateusz Kowalski.GKS Katowice:
Krzysztof Wołkowicz.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 2 000.

Polonia Bytom – Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Dawid Cempa (3), 1:1 Szymon Kaźmierowski (35).
Żółta kartka – Polonia Bytom: Paweł Alancewicz, Daniel Pietrycha, Tomasz Górkiewicz, Jacek Broniewicz.Stomil Olsztyn: Paweł Baranowski.
Czerwona kartka – Stomil Olsztyn: Michał Świderski (50-faul).
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów 1 150.

Flota Świnoujście – Dolcan Ząbki 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Piotr Kieruzel (54-karny), 2:0 Christian Nnamani (90+2).
Żółta kartka – Dolcan Ząbki: Maciej Tataj.
Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska). Widzów 1 600.

Tabela

1.Flota Świnoujście                              10            28        16-2
2.Zawisza Bydgoszcz                            10            24         23-3
3.Termalica Bruk-Bet Nieciecza         9            21          16-7
4.Cracovia Kraków                                  9             17         14-10
5.Miedź Legnica                                     10            16          14-11
6.GKS Tychy                                               9            15            9- 8
7.Arka Gdynia                                           9            13          11- 7
8.Olimpia Grudziądz                                9            13          13-11
9.Kolejarz Stróże                                       9            13           13-14
10.Warta Poznań                                    10            12          16-16
11.Sandecja Nowy Sącz                        10            12           10-20
12.GKS Katowice                                     10            11          14-15
13.Bogdanka Łęczna                                9              11           11-14
14.Dolcan Ząbki                                      10            10            11-15
15.Stomil Olsztyn                                   10               7               9-17
16.ŁKS Łódź                                                9               6               9-17
17.Okocimski Brzesko                          10               6               9-19
18.Polonia Bytom                                   10              3               6-18