Warta zwyciężyła w Bytomiu z Polonią

Piłkarze drugoligowej Warty Poznań po pierwszej połowie prowadzili w Bytomiu z Polonią 2:0. Bramki strzelili Michał Goliński i Grzegorz Rasiak. Niestety, już na początku drugiej odsłony stracili bramkę. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Zielonych zdobył Mateusz Pogonowski. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Dumy Wildy od ponad pół roku. 12 października 2013 roku Zieloni zwyciężyli Raków w Częstochowie 1:0.  Czarną serię czterech kolejnych porażek na wyjazdach poznaniacy przerwali 12 kwietnia remisując z Chrobrym w Głogowie.

warta poznań - wiosna 2014

Prowadzenie poznaniacy objęli w 14 minucie. Do piłki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne doszedł Michał Goliński i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Na 2:0 podwyższył strzałem głową Grzegorz Rasiak, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Golińskiego w 32 minucie.

Gospodarze w przerwie dokonali dwóch zmian i druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Warty, która straciła gola w 47. minucie po strzale Dawida Cempy zza linii pola karnego. Zdobywca bramki pojawił się na boisku w drugiej części. Gospodarze rzucili się do odrobienia strat, ale sztuka ta się im nie udała. A w doliczonym czasie gry wynik ustalił Mateusz Pogonowski, który z bliska umieścił piłkę w siatce po podaniu wprowadzonego chwilę wcześniej Pawła Piceluka.

Kolejne spotkanie Warty już w najbliższą sobotę w Poznaniu o godz. 16 z MKS Kluczbork. Będziemy mieli bilety – szukajcie na www.naszglospoznanski.pl .

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: dla Polonii Cempa (47); dla Warty Goliński (14), Rasiak (32), Pogonowski (90+1).

Kartki:   żółte – Białkowski, Broniewicz, Lachowski, Cempa (wszyscy Polonia) oraz Ciarkowski (Warta).

Widzów: 1004.

Sedziował: Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Polonia: Mika – Białkowski (80. Kowalski), Broniewicz (46. Cempa), Ondras, Banaś (85. Radkiewicz) – Zalewski, Laskowski, Krzemień (46. Walesa), Trznadel – Barcik, Lachowski.
Warta: Bukvić – Marciniak, Łukasz Jasiński, Ngamayama, Kocot -Bartkowiak, Chromiński (72. Pogonowski), Goliński, Błażej Nowak (82. Onsorge), Ciarkowski (90. Piceluk) – Rasiak.

14           Odra Opole                        26           31           25–31

15           Calisia Kalisz                       26           27           30–45

16           UKP Zielona Góra            26           26           26–39

17           Jarota Jarocin                    26           24           23–46

18           KS Polkowice                     26           17           15–50