Warta Poznań zremisowała z Legią w Warszawie

W 16. kolejce piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała w Warszawie z Legią 2:2 (2:1). Poznaniacy zepsuli tym samym warszawskim kibicom świętowanie 50-lecia Żylety, czyli sektora najwierniejszych fanów Legii.

Legia Warszawa - Warta Poznań

Warta znakomicie rozpoczęła spotkanie z faworyzowaną Legią dopingowaną przez niemal cały stadion kibiców. Już w 7. minucie objęła prowadzenie. Bramkowa akcja rozpoczęła się od minięcia dwóch rywali przez Kajetana Szmita, który podał piłkę do Macieja Żurawskiego, a ten idealnie zagrał w pole karne do Tomáša Přikryla. Pierwsze uderzenie Czecha obronił Kacper Tobiasz, ale wobec dobitki golkiper był bezradny. To pierwszy gol Přikryla dla Warty.
Podopieczni trenera Dawida Szulczka grali mądrze, umiejętnie się bronili i raz po raz kontratakowali.
W 40. minucie Warta podwyższyła prowadzenie. Marton Eppel wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Bogdanie Țîru.
W doliczonym czasie gry sędzia Damian Kos dopatrzył się przewinienia Dawida Szymonowicza w polu karnym. Josue nie zaprzepaścił jedenastki i dał kontaktowe trafienie gospodarzom.