Warta Poznań wyrwała remis z Pogonią Szczecin

Warta Poznań zniwelowała przewagę Pogoni Szczecin tuż przed końcem spotkania i ostatecznie udało jej się powiększyć dorobek o jeden punkt. Zieloni po szalonym meczu zremisowali na wyjeździe 3:3. To piąty mecz bez wygranej z rzędu poznańskich piłkarzy, licząc pucharową porażkę z Jagiellonią Białystok.

Podopieczni Dawida Szulczka rozegrali solidną pierwszą połowę, w której po składnej akcji bramkę zdobył Maciej Żurawski. Po przerwie jednak poznaniacy pomogli Portowcom odrobić stratę, a potem wyjść na prowadzenie. Wyrównującego gola szczecinianie zdobyli bowiem po rykoszecie Dimitriosa Stavropoulosa, zaś kolejnego po samobójczym trafieniu Jakuba Bartkowskiego.

W końcowej fazie spotkanie prowadzenie Pogoni podwyższył pewnym uderzeniem Kamil Grosicki. Warta odpowiedziała bramką kontaktową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry zdołała doprowadzić do remisu i ostatecznie uratować punkt. Dwa ostatnie gole dla Warty zdobyli Dimitrios Stavropoulos i Kajetan Szmyt.