Warta Poznań wygrała sparing z Gwardią

Trzecioligowa Warta Poznań wygrała na stadionie w Sierakowie spotkanie towarzyskie z Gwardią Koszalin 2:1. Bramki dla poznaniaków zdobywali Adrian Laskowski i Miłosz Brylewski, a w składzie Zielonych w drugiej połowie pojawił się znany obrońca Marcin Kikut.

Warta-trening-Kikut20
Kolejny sparing Warty Poznań przed inauguracją nowego sezonu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi został rozegrany na stadionie w Sierakowie. Już po pierwszej akcji poznaniacy wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Laskowski. Kwadrans później było już 2:0 dzięki pewnemu uderzeniu Miłosza Brylewskiego. Gwardia do końca pierwszej połowy również mogła zdobyć bramkę, ale nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji. Po zmianie stron intensywnie zaczął padać deszcz, co utrudniało rozgrywanie spotkania, ale goście zdołali zdobyć kontaktową bramkę w 54. minucie. Jednak poznaniacy utrzymali prowadzenie i mogli się cieszyć z kolejnego wygranego sparingu.

Warto odnotować, że w drugiej połowie w składzie Warty Poznań pojawił się znany obrońca Marcin Kikut. Przypomnijmy, że Kikut karierę piłkarską zaczynał w Amice Wronki. Następnie trafił do Lecha Poznań, z którym w latach 2006-2012 wywalczył mistrzostwo, puchar oraz superpuchar Polski. W sumie na koncie ma ponad 150 spotkań w Kolejorzu. Później występował w Ruchu Chorzów, Widzewie Łódź i Bytovii Bytów.

Warta Poznań – Gwardia Koszalin 2:1 (2:0)
Bramki dla Warty: Adrian Laskowski (1. minuta), Miłosz Brylewski (15. minuta)

Skład Warty Poznań: Pawłowski (60. Dorynek) – Laskowski, Spławski, Czerniejewicz (46. Fiedosewicz), 14. Koziorowski (46. Kikut), Ngamayama (46′. Onsorge), Marciniak, Goździk (60. Łukaszyk), Brylewski (46. Brzostowski), Biegański, Solarek (75. Brylewski).