Warta Poznań wygrała mecz kontrolny z Arką Gdynia

Pierwsze tej zimy zwycięstwo w meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Warty Poznań. Na boisku ze sztuczną trawą w Bydgoszczy pokonali 1:0 Arkę Gdynia, a zwycięską bramkę zdobył w 28. minucie gry Adam Zrelak.

Dzień po sparingu ze Śląskiem we Wrocławiu zieloni wybrali się do Bydgoszczy, gdzie – mniej więcej w połowie drogi – spotkali się z Arką Gdynia. Podobnie jak piątkowy mecz z przedstawicielem Ekstraklasy, także starcie z siódmym zespołem Fortuna 1 Ligi było wyrównane. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu poznaniacy wygrali. Przesądził o tym gol strzelony przez Adama Zrelaka, który mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Daniela Kajzera. Była to akcja rozpoczęta od rzutu rożnego: Jakub Kiełb podał do Mateusza Czyżyckiego, a ten wstrzelił piłkę w „szesnastkę”, tam swoje trzy grosze wtrącił jeszcze Jakub Sangowski i w efekcie Adam Zrelak znalazł się w dogodnej sytuacji. Wykorzystał ją z zimną krwią.

Poznaniacy prowadzili po pierwszych 45 minutach zasłużenie. Wprawdzie jako pierwszy z bramkarzy musiał interweniować Jędrzej Grobelny, który na początku spotkania nogą odbił piłkę po strzale Artura Siemaszki. Więcej do powiedzenia w ofensywie mieli jednak zawodnicy trenera Dawida Szulczka. Zanim w 16. minucie boisko po urazie żeber musiał opuścić testowany Przemysław Zdybowicz, miał szansę strzelić gola z zaledwie kilku metrów, ale nie wykorzystał tej okazji.