Warta Poznań wróciła na zwycięską ścieżkę

Po czterech meczach bez zwycięstwa, w których piłkarze Warty Poznań wywalczyli zaledwie 3 punkty, zieloni pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 2:0. O wygranej poznańskiej drużyny zadecydowała skuteczność. Podopieczni Dawida Szulczka w ciągu całego spotkania oddali dwa celne strzały i oba wpadły do siatki.

Warta Poznań

Szybko zdobyty gol ułatwił grę Warcie. Już w 10. minucie prowadzenie zapewnił Stefan Savić, uderzając płasko w prawy róg bramki. Warciarze przez cały mecz mądrze się bronili, a zwycięstwo przypieczętował w 62. minucie Kajetan Szmyt strzałem z rzutu karnego. To czwarty gol 21-letniego pomocnika w tym sezonie. Wszystkie zdobył z jedenastu metrów.

ŁKS Łódź – Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 10. Savić, 62. Szmyt (kar.).

Kartki:   15. Mokrzycki, 35. Dankowski, 55. Flis, 90. Ramirez – 8. Stavrópoulos, 45. Pleśnierowicz , 47. Szymonowicz , 68. Mariz Luís, 90+6. Kupczak.

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski (C), Monsalve, Flis, Tutyškinas (63. Głowacki) – Hoti (86. Fase), Mokrzycki – Ramirez – Pirulo (63. Śliwa), Tejan (76. Janczukowicz), Szeliga (76. Jurić).

Warta Poznań: Grobelny – Szymonowicz, Stavrópoulos (69. Borowski), Pleśnierowicz – Bartkowski, Mariz Luís (69. Mäenpää), Kupczak (C), Kiełb (79. Matuszewski) – Szmyt (73. Vizinger), Zreľák, Savić (69. Żurawski).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)