Warta Poznań utrzymała pozycję lidera III ligi

Trzecioligowa Warta Poznań zremisowała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 1:1, a remis uratował w końcówce spotkania Bartosz Kieliba. Podopieczni Tomasza Bekasa nadal zajmują pozycję lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, gdyż rezerwy Lecha Poznań zremisowały z Pelikanem Niechanowo.

Nielba Wągrowiec - Warta Poznań 1-1
Zieloni spotkanie z Nielbą Wągrowiec rozpoczęli słabo, a bramkę stracili w 24. minucie. Artur Marciniak nie dogonił wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Piechowiaka, który pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Filipowiaka. Strata bramki zmobilizowała podopiecznych Tomasza Bekasa do lepszej gry. Poznaniacy przejęli inicjatywę i starali się szybko doprowadzić do wyrównania, aby później pokusić się o zwycięskiego gola.

Niestety Zieloni marnowali dogodne sytuacje m.in. Michał Ciarkowski nie trafił do pustej bramki, a im bliżej było końca spotkania w ich grę wkradała się nerwowość. Dopiero w 89. minucie po dobrym dośrodkowaniu Adriana Szynki z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartosz Kieliba.

Nielba Wągrowiec – Warta Poznań 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Piechowiak (24. minuta) – Bartosz Kieliba (89. minuta)
Żółte kartki: Norbert Wieczorek, Jakub Kubiński, Maciej Klawiński – Michał Ciarkowski, Dawid Czerniejewicz
Sędziował: Tomasz Zieliński (Konin).
Widzów: 200

Nielba: Karol Hermann – Daniel Chmielnicki, Rafał Gruntkowski, Filip Konarski, Karol Purol (88. Patryk Soforek), 14. Mateusz Piechowiak (75. Michał Joncel), Maciej Klawiński, Łukasz Iskrzyński, Norbert Wieczorek (80. Mateusz Francuszkiewicz), Jakub Kubiński (90. Bartosz Najdul), Dawid Jasiński.

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz, Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (65. Gracjan Goździk), Artur Marciniak, Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski, Miłosz Brylewski (31. Adrian Szynka), Dominik Chromiński.

Wyniki spotkań 24. kolejki III ligi grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska:
Pelikan Niechanowo – Lech II Poznań 1:1
KKS 1925 Kalisz – Elana Toruń 2:1
Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 1:1
Sokół Kleczew – Kujawianka Izbica Kujawska 1:2
Centra Ostrów Wielkopolski – Start Warlubie 1:1
Wda Świecie – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:2
Nielba Wągrowiec – Warta Poznań 1:1