Warta Poznań rozpoczyna zmagania w I lidze

Bezpośrednim spotkaniom między Wartą a Garbarnią przeważnie towarzyszy sporo emocji. Kibicom obu klubów szczególnie w pamięć zapadł dwumecz barażowy o awans do 2. ligi. Po dwóch niezwykle wyrównanych spotkaniach Warta wygrała dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe, zaś w rozgrywanym w „Ogródku” spotkaniu rewanżowym zieloni zwyciężyli 1:0 po bramce Łukasza Białożyta z rzutu karnego w 89. minucie. Druga połowa tego meczu została ostatecznie przedłużona przez sędziego aż o 13 minut, w samej końcówce sędzia podyktował dwie jedenastki dla poznaniaków, a jeden z zawodników krakowskiego zespołu został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. W ostatnim, rozegranym w Krakowie spotkaniu pomiędzy obydwoma drużynami również nie zabrakło kontrowersji. Na boisku padł remis 1:1, zaś po zakończeniu spotkania grupka kibiców krakowskiego zespołu opluła dwóch piłkarzy Warty.

Piątkowy mecz zostanie rozegrany na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Wszystko dlatego, że stadion przy Drodze Dębińskiej nie został jeszcze dostosowany do wymogów 1. ligi. Sędzią spotkania będzie pochodzący z Koszalina Łukasz Bednarek.