Warta Poznań rozgromiła Wartę Międzychód (ZDJĘCIA)

Warta Poznań pokonała dzisiaj lidera IV ligi grupy Wielkopolskiej (północ) – Wartę Międzychód 5:0 (4:0). Bramki zdobywali: Brzostowski 2, Ciarkowski i Spławski.

Warta 09

Na boisku przy ulicy Gdańskiej 1, Warta Poznań rozegrała swój drugi mecz kontrolny tej zimy.  Trener Bekas wystawił bardzo podobny skład w porównaniu do tego, jaki zagrał z Zawiszą Bydgoszcz. Od pierwszej minuty zagrali: Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Ngamayama, Czerniejewicz – Laskowski, Brzostowski, Białożyt, Biegański, Ciarkowski – Spławski.

Warciarze od samego początku zaatakowali rywali. Świadczyć może o tym bramka Filipa Brzostowskiego, którą zdobył już w drugiej minucie meczu. Pomocnik Warty Poznań na jednym golu nie poprzestał. Zaledwie trzy minuty później, bramkarz Warty Międzychód musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki, ponownie po strzale „Brzozy”.

W pierwszej połowie Warta Poznań strzeliła jeszcze dwie bramki. W 27. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Michał Ciarkowski, a pięć minut później na listę strzelców wpisał się Łukasz Spławski.

W przerwie meczu zostało dokonanych siedem zmian. Skład po zmianach wyglądał następująco: Dorynek – Kozłowski, Wypych, Ngamayama, Fiedosewicz – Laskowski, Brzostowski, Brylewski, Biegański, Solarek – Łukaszyk.

Druga połowa należała także do warciarzy. Podobnie jak w pierwszej, na szczególną uwagę zasługiwały bardzo składne akcje Warty Poznań. Jedynego gola w tej części meczu, tuż przed jego zakończeniem, strzelił Filip Brzostowski. Była to jego trzecia bramka w meczu, tym samym ustrzelił hattricka.

WARTA POZNAŃ – WARTA MIĘDZYCHÓD 5:0 (4:0)
2′ – Brzostowski
5′ – Brzostowski
27′ – Ciarkowski
32′ – Spławski
90′ – Brzostowski

Skład I połowa: Filipowiak – Koziorowski, Marciniak, Ngamayama, Czerniejewicz – Laskowski, Brzostowski, Białożyt, Biegański, Ciarkowski – Spławski.

Skład II połowa: Dorynek – Kozłowski, Wypych, Ngamayama, Fiedosewicz – Laskowski, Brzostowski, Brylewski, Biegański, Solarek – Łukaszyk

– W pierwszej połowie bardzo dobrze zespół się prezentował, po przerwie wprowadziłem młodych zawodników i już nie było takiej jakości – ocenił spotkanie trener Warty Tomasz Bekas.

Za tydzień w sobotę o godz. 12 Warta zmierzy się z Górnikiem Polkowice, który dzisiaj pokonał w Grodzisku Polonię Środa Wlkp. 2:1.