Warta Poznań przegrała z Pogonią Szczecin

W inauguracyjnym meczu sezonu 2023/24 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wlkp. z Pogonią Szczecin 0:1 (0:1).

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1

Warta przystąpiła do meczu osłabiona brakiem czterech ważnych piłkarzy (Adam Zrelak, Dimitris Stavropoulos, Michał Kopczyński i Konrad Matuszewski). W wyjściowym składzie było natomiast dwóch nowych zawodników poznańskiej drużyny : Jakub Bartkowski i Dario Vizinger.

I choć goście mieli początkowo przewagę, to gospodarze pierwsi stworzyli groźną sytuacje. W 10. minucie Jakub Kiełb i Stefan Savić ograli rywali przyd ich polem karnym. Niestety, akcja przyniosła tylko rzut rożny. Takim samym stałym fragmentem gry zakończył się w 21. minucie strzał głową Wiktora Pleśnierowicza. W 31. minucie natomiast Jakub Kiełb znakomicie odebrał piłkę wślizgiem Marcelowi Wędrychowskiemu, a Stefan Savić potężnie uderzył zza linii pola karnego. Dante Stipica jednak obronił efektowną paradą.
W 36. minucie prowadzenie gościom dał Efthymis Koulouris. Warta dążyła do jak najszybszego wyrównania. W 38. minucie znakomitą okazję miał Maciej Żurawski, który złożył się do strzału z woleja, ale posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.