Warta Poznań przegrała z Piastem Gliwice (ZDJĘCIA)

5 goli padło w Grodzisku Wlkp. w meczu między Wartą Poznań a Piastem Gliwice. O jedną bramkę okazali się lepsi gliwiczanie, pokonując zielonych 3:2 (1:1). Poznaniacy wciąż potrzebują jednego zwycięstwa, by być pewnym utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

W pierwszej części spotkania gole padły po obu stronach boiskach. Choć Piast do przerwy nie oddał ani jednego strzału na bramkę strzeżoną przez Jędrzeja Grobelnego, to jednak w 17. minucie cieszył się z otwarcia wyniku. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Jakuba Holubka dość niefortunnie przeciął piłkę Łukasz Trałka, po czym wpadła ona do siatki.

Zieloni nie byli drużyną wyraźnie dominującą, ale udało im się jeszcze przed zejściem do szatni wywalczyć wyrównanie. Gola w 36. minucie zdobył z rzutu karnego Michał Kopczyński. To jego debiutancie trafienie w ekstraklasie, to także pierwsza wykorzystana jedenastka w tym sezonie przez Wartę.