Warta Poznań przegrała w Niecieczy

W 58. minucie Warta stanęła przed doskonałą okazją do objęcia prowadzenia, ale Frank Castañeda nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał był sygnalizowany i obronił go bramkarz Termaliki. Dodajmy, że zieloni katastrofalnie egzekwują „jedenastki”. To druga niewykorzystana w tym roku, trzecia w sezonie, a szósta po powrocie do Ekstraklasy…

W 63. minucie do poznaniaków po raz drugi uśmiechnęło się szczęście, bo futbolówka po strzale Michała Hubinka trafia w poprzeczkę. Niestety, w 86. minucie gospodarze objęli już prowadzenie. Bramkę z bliskiej odległości strzelił głową debiutujący Czech Tomas Poznar.

Warta nie zdołała już wyrównać i tym samym jej passa siedmiu spotkań bez porażki, w których zdobyła 13 punktów, została przerwana. Po raz ostatni zieloni schodzili z boiska pokonani 28 listopada po przegranym meczu z Lechem Poznań 0:2.

Warta 12 marca zmierzy się w Grodzisku Wlkp. z Górnikiem Zabrze. Początek spotkania o godz. 15.