Warta Poznań przegrała w Krakowie

Trwa seria porażek piłkarzy Warty Poznań w ekstraklasie. Tym razem zieloni przegrali w Krakowie z Cracovią 0:2 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Rakoczy (58.) i Jakub Myszor (90).

Zespół trenera Piotra Tworka najlepszą okazję do strzelenia gola miał w 20. minucie gry. Zieloni wyprowadzili kontratak po przejęciu piłki przez Milana Corryna, w pole karne dośrodkował Konrad Matuszewski, a Mario Rodriguez był sam ok. 8 metrów przed bramką. Uderzył natychmiast, ale niecelnie – piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Niemal cała pierwsza połowa wyglądała tak, że gospodarze próbowali ataków pozycyjnych, a drużyna z Poznania skupiała się na obronie i wyprowadzaniu szybkich akcji po odzyskaniu piłki. Oprócz wspomnianej szansy Mario Rodrigueza dało to Warcie jeszcze jedną niezłą szansę. W 39. minucie to Hiszpan popisał się dobrym podaniem, Mateusz Kuzimski pomknął z piłką w stronę bramki, ale zamiast biec w pole karne zdecydował się na uderzenie z ok. 20 metrów. Bramkarz Cracovii Lukas Hrosso bez problemu złapał piłkę.