Warta Poznań przegrała sparing ze Śląskiem Wrocław

Po wyrównanym pojedynku piłkarze Warty Poznań ulegli 0:1 Śląskowi we Wrocławiu w swoim pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym. Zieloni mieli więcej okazji bramkowych od rywali, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

Na pierwszy sparing w 2022 roku zespół trenera Dawida Szulczka wybrał się do Wrocławia. Obie drużyny mierzyły się w tym sezonie już dwa razy – w stolicy Dolnego Śląska padł remis 2:2, a w grudniu, w Grodzisku Wlkp. gospodarze wygrali 2:1. Tym razem, na stadionie przy ul. Oporowskiej, górą był Śląsk, a o wyniku rozstrzygnęła akcja z 55. minuty. Jędrzej Grobelny niedokładnie wybił piłkę z własnego pola karnego, a rywale szybko zaatakowali: bramkarz poznaniaków obronił strzał z bliska Sebastiana Bergiera, ale dobitka Petra Schwarza była już skuteczna.

Zieloni powinni prowadzić po pierwszej połowie. Okazji do strzelenia gola nie było w niej za wiele, ale wprost wyśmienitą szansę miał Mateusz Kuzimski. Po podaniu Jaysona Papeau pędził z piłką przez pół boiska, ale w pojedynku z bramkarzem Śląska Michałem Szromnikiem kopnął wprost w niego. Napastnik Warty mógł podawać do Michała Jakóbowskiego, który miałby przed sobą pustą bramkę…

Michał Jakóbowski wyszedł na to spotkanie z opaską kapitańską. Grał po raz pierwszy po kontuzji, więc został zmieniony dość szybko, bo już w 33. minucie. Zastąpił go testowany przez Wartę Marokańczyk Anas Ouahim. Zawodnik SV Sandhausen grał już do końca spotkania i pokazał kilka dobrych zagrań, miał też udane próby dryblingów.