Warta Poznań pokonuje Śląsk Wrocław!

Warta Poznań w 18. kolejce PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław 2:1 (1:0). Bramki dla zielonych zdobyli Adam Zrelak (25.) i Konrad Matuszewski (54.), a dla gości Szymon Lewkot (80.). To pierwsza wygrana Warty w tym sezonie w Grodzisku Wielkopolskim i pierwsza trenera Dawida Szulczka. Zieloni tym samym wydostali się ze strefy spadkowej.

Poznaniacy od początku pojedynku postawili na zagęszczoną obronę i szukali szansy w kontratakach.

Pierwsi groźną sytuację mieli goście w 15. minucie. Wtedy to Adrian Lis obronił strzał Adriana Łyszczarza, piłka odbiła się jednak od Roberta Ivanova i zmierzała do pustej bramki, ale w ostatnim momencie sprzed linii bramkowej wybił ją Jan Grzesik.
W 25. minucie Warta objęła prowadzenie. Dalekim wykopem bramkarz zielonych uruchomił Konrada Matuszewskiego, który idealnie zagrał w pole karne do Adama Zrelaka. Słowak silnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.