Warta Poznań pokonała 2:0 Wisłę Płock. Świetny mecz Makany Baku

Warta Poznań pewnie pokonała w Grodzisku Wlkp. Wisłę Płock 2:0 (1:0). Zieloni zatem po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyli w roli gospodarza różnicą większą niż jednej bramki. Bezsprzecznie najbardziej wyróżniającym się piłkarzem meczu był Makana Baku. To właśnie jego gole zapewniły wygraną zielonych!

W niedzielę Lech Poznań w meczu z Pogonią Szczecin zdobył premierową bramkę w rundzie wiosennej w pierwszej połowie. Warta, która ze stwarzaniem sytuacji podbramkowymi w pierwszej odsłonie ma w tym roku poważne problemy, nie chciała czuć się gorsza od sąsiedniego rywala. Zieloni więc zaledwie chwilę po rozpoczęciu spotkania już cieszyli się z prowadzenia. W 3 minucie Makana Baku wykorzystał koszmarny błąd Alana Urygi i pewnie pokonał w sytuacji sam na sam bezradnego golkipera. To było debiutujące trafienie 22-letniego niemieckiego pomocnika w rozgrywkach ekstraklasy.

Baku w pojedynku przeciwko Wiśle Płock pokazał się z solidnej strony. Potwierdził, że jest piłkarzem przede wszystkim uzdolnionym technicznie, dysponującym świetnym dryblingiem, dynamiką, jak również dokładnym podaniem. Był z niego także spory pożytek w grze obronnej. Styczniowy nabytek Warty potwierdził, że poznański klub dokonał znakomitego ruchu transferowego, sprowadzając go do stolicy Wielkopolski. Przypomnijmy, że Baku został sprowadzony do Warty z Holstein Klein na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją bezpośredniego wykupu po sezonie.