Warta Poznań podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała

Chrobry Głogów – GKS Jastrzębie

Przed Chrobrym kolejna szansa na przełamanie fatalnej passy 6 z rzędu porażek w lidze. Ponadto gracze Grzegorza Nicińskiego w sobotnim meczu powalczą także o przerwanie 704 minut bez strzelonego gola w lidze. GKS efektownie zaczął 2019 rok, pokonując Odrę Opole 3:1. Dzięki wygranej beniaminek awansował na 5 pozycję w tabeli. Teraz jednak zawodnikami Jarosława Skrobacza. GKS meczem w Głogowie rozpocznie serię 5 wyjazdów pod rząd.

Bruk-Bet Termalica – Wigry Suwałki

6 kolejnych spotkań bez porażki to aktualny bilans „Słoni” w lidze. Bruk-Bet Termalica zajmuje aktualnie miejsce w środku ligowej tabeli. Mimo to przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko 6 punktów. Dla Wigier będzie to pierwszy mecz na wyjeździe od 1 grudnia. W ostatnim spotkaniu ekipa Ariela Jakubowskiego wygrała z GieKSą i oddaliła się od strefy spadkowej na 3 punkty.