Porażka Warty Poznań z MKS Kluczbork (ZDJĘCIA i FILM)

Warta Poznań przegrała na własnym boisku z MKS-em Kluczbork 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Piotr Giel. Poniżej zdjęcia z meczu i zapis relacji LIVE przeprowadzonej przez naszą redakcję.

1. ZACZYNAMY!

5. Niezłe dośrodkowanie Błażeja Nowaka, ale łapie bramkarz MKS-u.

6. Odpowiedź gości – huknął z dystansu Swędrowski, ale efektowną paradą popisał się Bukvić.

12. Szansa dla Warty, ale Chromiński za mocno podawał do Rasiaka, choć mogło być groźnie.

14. I znów Nowak, choć tym razem uderzał, jednak piłka grzęźnie w bocznej siatce.

25. Po drobnych problemach technicznych wracamy na stadion przy Drodze Dębińskiej. Lekko padający deszcz utrudnia nam prowadzenie relacji na żywo. Do tej pory i Warta, i Kluczbork nie zagroziły poważnie przeciwnikowi. Groźnych sytuacji brakuje, ale inicjatywę mają gospodarze.

30. Okres spokojniejszej gry, choć to „Zieloni” mieli niezłą szansę. Rzut wolny z 20. metra wykonywał Michał Goliński, ale piłka zatrzymała się na murze.

31. Było bardzo groźnie! Piotr Giel dostał bardzo dobre prostopadłe podanie, okiwał Ngamayamę i uderzył na bramkę, jednak piłka minęła poprzeczkę. Kibicom Warty spadł kamień z serca, bo Bukvić na pewno nie zdążyłby zareagować.

34. Żółtą kartką ukarany Tomasz Swędrowski.

35. Żółtą kartką ukarany Łukasz Jasiński.

37. Ładnie uderzył głową Rasiak, ale zabrakło mocy w tym uderzeniu i bez problemu łapie Wnuk.

39. Łukasz Jasiński przy jednym z fauli doznał kontuzji i zmienia go teraz Maciej Wichtowski.

40. Znowu odetchnęli z ulgą obrońcy Warty. Piłka po rzucie rożnym odbiła się od Michała Golińskiego, a później minęła słupek bramki strzeżonej przez Bukvicia.

42. Teraz była szansa dla Warty. Artur Marciniak minął zwodem jednego z obrońców i uderzył lewą nogą na bramkę, jednak zbyt słabo, by zagrozić Wnukowi.

44. Kluczbork dzisiaj często próbuje dośrodkowań na głowę Piotr Giela, ale dotychczas bez realnego przełożenia się na celne strzały.

45+1. Koniec pierwszej połowy

PRZERWA. Dzisiejszy pojedynek przy Drodze Dębińskiej nie zachwyca. Z obu stron brakuje klarownych szans, akcje często kończą się niecelnym podaniem w środku pola. Czekamy na lepszą, drugą połowę.

46. Wracamy do gry!

49. Po przerwie dwa dośrodkowania Błażeja Nowaka, jednak pierwsze wpadło w ręce Grzegorza Wnuka, a drugie spadło poza boisko. Teraz na boisku leży Grzegorz Rasiak i nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

51. Rasiak nie da rady kontynuować gry. W jego miejsce Paweł Piceluk.

53. Żółta kartka dla Michała Ciarkowskiego.

55. Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza wprowadzony Piceluk, ale jego mocny strzał zatrzymał się na jednym z obrońców gości.

58. Zdecydowanie brakuje dobrych okazji z obu stron. Za to fauli sporo – teraz żółta kartka dla Mateusza Ariana.

61. Ładny strzał z dystansu Kocot, jednak chyba zbyt słaby i golkiper MKS-u pewnie złapał futbolówkę.

64. Warta traci gola… Dwójkową akcję Niziołka z Gielem płaskim strzałem kończy ten drugi i piłka wpada do siatki obok Semira Bukvicia.

66. Kolejna zmiana spowodowana urazem. Schodzi Michał Goliński, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Pogonowski.

68. Pierwsza zmiana w ekipie z Kluczborka – schodzi Giel, wchodzi Legierski.

71. Budzi się Warta – ale czy nie za późno? Ładny drybling Nowaka zwieńczony strzałem, ale Wnuk wygrał pojedynek ze skrzydłowym „Zielonych”.

73. Żółta kartka dla Adriana Bartkowiaka.

77. Dwa rzuty rożne kolejno wykonywała Warta, ale i tym razem bez efektu bramkowego.

78. Dynamiczne wejście Kocota kończy się dośrodkowaniem, ale przecinają to dogranie obrońcy MKS-u.

80. Podobna akcja ze strony gości – dośrodkowanie Niziołka blokuje Wichtowski.

83. Warta nieco bezsilna w ostatnich minutach tego spotkania. Większość dośrodkowań jest bez problemu przechwytywana.

86. Zmiana w drużynie Kluczborka – schodzi Bzdęga, wchodzi Kwaśniewski.

90. Trzy minuty doliczone, a kibice zaczynają opuszczać stadion.

90+1. Schodzi Swędrowski, wchodzi Nowosielski.

90+1. Koniec spotkania. Warta przegrywa z MKS-em po golu Piotra Giela.

Swój mecz w sobotę wygrała druga w tabeli Bytovia Bytów (3:0 z Ruchem Zdzieszowice), co oznacza, że Warta ma już do niej 8 punktów straty do miejsca gwarantującego awans. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze 7 kolejek, ale z taką grą co w spotkaniu z MKS Kluczbork nie ma co myśleć o I lidze.

Zobacz co powiedzieli trenerzy po meczu (kliknij tutaj).

Warta Poznań – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)

Bramki: Piotr Giel (64.)

Warta: Bukvić – Marciniak, Ł. Jasiński (39. Wichtowski), Ngamayama, Kocot – Chromiński, Bartkowiak – Ciarkowski, Goliński (66. Pogonowski), Nowak – Rasiak (51. Piceluk).

Kluczbork: Wnuk, Gierak, Arian, Niziołek, Uszalewski, Giel (68. Legierski), Swędrowski, Orłowicz, Ganowicz, Bzdęga (86. Kwaśniewski), Wolkiewicz.

Żółte kartki: Łukasz Jasiński, Ciarkowski, Bartkowiak (Warta) – Swędrowski, Arian (Kluczbork)

Sędzia: Łukasz Sobidło