Warta Poznań kontynuuje świetną serię! Piast Gliwice pokonany

Warta Poznań w lidze wciąż pozostaje niepokonana w bieżącym roku! Dziś przedłużyła świetną serię, zwyciężając niepokonanego od 17 października ubiegłego roku Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Zieloni zatem przed piątkowymi derbami Poznania będą wyżej w tabeli od Lecha.

Kibice zielonych zdążyli już przywyknąć do tego, że nawet jeśli nie obejrzą pierwszej połowy w wykonaniu Warty, to nic nie stracą. Podopieczni Piotra Tworka w pierwszych 45 minutach rzadko kiedy konstruują ataki. W dwóch poprzednich ligowych potyczkach nie oddali w tym czasie żadnego celnego uderzenia. Dziś ta statystyka została przedłużona o kolejny mecz. Warciarze bowiem w Gliwicach do przerwy tylko raz zagrozili pod bramką Franciszka Placha, kiedy to w 20 minucie Aleks Ławniczak przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka przeleciała wówczas minimalnie nad poprzeczką.

Optyczną przewagę mieli gliwiczanie. Trudzili oni się jednak na próżno, bo każda z ich akcji na obrońcach poznaniaków wrażenia nie zrobiła. Defensorzy zielonych bronili dostępu do bramki bardzo wnikliwie. Zawodnicy Piasta bramkę strzeżoną przez Adriana Lisa szarżowali więc strzałami z dystansu. Żaden z nich jednak nie był na tyle solidny, by pokonać golkipera ze stolicy Wielkopolski.